| NonZarek a întrebat:

Vreau sa îmi cumpăr o chitara electrica dar nu știu dacă am nevoie neapărat de un amplificator, este necesar unul?
Vreau sa cânt în casa sau în curte, nu vreau sa se audă pana în capătul străzii, doar sa se audă clar și frumos! Multumesc

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chitara electrică prin excelență are nevoie de un amplificator, acesta e farmecul chitării electrice, eventual și un procesor (efect) de efecte de chitară electrică, Dar, până acolo, îți poți cumpăra un amplificator combo (amplificator și difuzor într-un singur corp) găsești și la mâna a doua, unul nu prea scump, dar totuși să te mulțumească. Succes!