| Andr3yCzz a întrebat:

Am niste boxe de la un sistem mai vechi. Aceste boxe n-au mufa, ci au doar doua fire ("+" si "-"). Bun! Cum as putea sa fac pentru a le conecta la calculator? Am 2 boxe de acest gen. Sunt destul de mari, dar asta nu conteaza. Vreau neaparat sa le pun la PC, dar nu prea stiu cum. Trebuie un adaptor, ceva?
Am incercat sa le unesc si sa bag firele, dar nu emite.
Daca aveti vreo solutie, spuneti-mi-o, va rog. Raman dator!

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Prietene, mai ai nevoie de un amplificator, sau staţie - cum vrei să-i spui. Boxele pentru PC sunt active, au amplif încorporat.

| Andr3yCzz explică:

Da, bun, un amplificator. Poti sa-mi dai, te rog, si un model ceva?
(doar daca stii)