| SinK1121 a întrebat:

Salutare, am si eu o intrebare. Mi-am cumparat pian de cateva saptamani si vreau sa trec la etapa urmatoare. Incerc sa cant cu ambele maini dar nu reusesc. Imi puteti da va rog niste sfaturi sau niste exercitii ceva, nu stiu. Ma gandeam ca poate ma voi descurca singur dar am ramas blocat aici.

Răspuns Câştigător
| Stavi_Alex_1987 a răspuns:

Inregistreaza'te pe telefon cand canti cu dreapta linia melodica, apoi dai play la inregistrare si intervii cu stanga. incet incet te inveti. numai sa ai grija ce tempo folosesti. Succes

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu cred că (de fapt sigur) online reușești să inveți. Ai nevoie de un profesionist LÂNGĂ tine. Baftă

| DoctorRoberChase a răspuns:

Game multe, ia ce vrei sa canti intr-un tempo foaaaarte lent si usor usor din ce in ce mai repede, incepe si tu cu niste chestii usoare, gen bach preludiu in do major