| NAnonym a întrebat:

Salutare, as avea o intrebare.
Bun, eu m-am mutat de aproape 2 saptamani din locuita cu parinitii mei.
Eu am un sistem care se aude destul de tare si vreau sa ascult muzica, nu la maxim dar sa se auda tare.
Am citit ca programul de liniste este de la 13 la 14 iar de la 22:00 pana la 08:00, faza este ca nu stiu daca pot asculta muzica tare intre orele 17 pana la 21 sa zic.
Daca eu ascult muzica tare pe la ora 18 sau 19, vecinii poate sa cheme politia iar politia sa-mi dea amenda?

1 răspuns:
| Mandeliu a răspuns:

S-ar putea sa cheme politia, incearca incat sa se auda tare doar in locuinta. Daca ati facut izolatii s-ar putea sa nu se auda.