| andreiush25 a întrebat:

Salutare...Cand asculti muzica...cum trebuie sa ai EQ? happy
Mai multe inalte si joase?
Dar pentru gaming?big grin

3 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Eu il tin din placa de sunet pe SKA sau Live cateodata

| Decrepit a răspuns:

N-are treaba EQ-ul cu alterarea sau imbunatatirea calitatii sunetului, decat la genurile electronice, unde mareste/scade frecventa, scade/adauga vibratii in bas si asa mai departe.La gaming, chiar nu conteaza nimic in ce priveste EQ-ul.Tu oricum tine-l pe la jumatate, sa nu se auda gajait, infundat sau mai tare decat ar trebui.

| SGFlorinel a răspuns:

Eu tin placa de sunet pe standard tot timpul. In muzica EQ trebuie sa fie reglat in functie si de reglarile din boxele/difuzoarele de sunet (sistem/statie/laptop) - reglat = un sunet clar, fara gajaituri, fara sa deranjeze urechea.
Este valabil si pentru jocuri.