| NYØ2002 a întrebat:

Ce inseamna mai exact Flow in muzica Trap?
Nu inseamna un artist care foloseste mai multe voci?
De exemplu la Melodia,, Ian-Slayer "
Prima voce: 0:45-1:17
A doua 1:18-1:32
Al treilea:1:48-2:03

5 răspunsuri:
| Stavi_Alex_1987 a răspuns:

Flow, adica sa curga versurile in ritm pe negativ. N-are treaba cu "mai multe voci", cum spui tuwinking

| NYØ2002 explică (pentru Stavi_Alex_1987):

Ai vazut piesa? si cum se numesc alea care are 3 voci in clip?

| Stavi_Alex_1987 a răspuns (pentru NYØ2002):

Da, normal, am ascultat. E o singura voce, care 3? poate 3 parti, sau te referi la ce inseamna "flow"? nu inteleg

| NYØ2002 explică (pentru Stavi_Alex_1987):

Am scris mai sus minutele sa vezi care e diferenta

| FlowVODA a răspuns:

Cum a spus si Alex, flow vine din engleza ( flow - a curge).Se refera la modul in care '' pica '' versurile pe beat, turatia daca vrei sa-i spui asa. Uite o melodie in care artistul isi ''schimba flow-ul'', de aici si titlul melodiei. https://www.youtube.com/watch?v=MwJgMTPo9_4