| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, cei care asculta Death Metal si exersează pentru voce.
Nu fac de foarte mult timp, însă răgușesc, sunetele sunt bunicele doar că mă doare gâtul uneori și nu îmi iese mereu așa cum ar trebui. Voi cum exersați? Îmi spuneți și mie niște idei care m-ar putea ajuta?

1 răspuns:
| aXy99 a răspuns:

Nu sunt prea priceput in domeniu, dar nu cred c-ar trebui sa te doara gatul. Sunt anumite tehnici pe care trebuie sa le folosesti, nu trebuie sa tipi.