| Anonimus11111 a întrebat:

Pentru cei care stiti sa cantati la chitara si detineti aceasta chitara: epiphone dr 100 http://www.soundcreation.ro/chitare-acustice-cid9_2744/e piphone-dr-100-vintage-sunburst-id6120.html

Imi puteti oferi cateva informatii despre aceasta chitara? Vreau sa stiu daca se canta usor (daca se apasa usor acordurile), pentru ca nu vreau sa am aceeasi problema ca la chitara pe care o detin (daca nu apas destul de tare pe acorduri-uneori foarte tare incat ma dor degetele-corzile bazaie destul de neplacut). Si inca ceva: cat de departate sunt corzile de griff-ul acestei chitari? Multumesc anticipat si dau si funda.

2 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

E foarte probabil s-o aiba, dar asta nu e un defect, la aproape orice chitara, distanta dintre corzi si griff poate fi micsorata, sau marita, dupa plac. Nu are rost sa iei o chitara noua cand probabil poti seta actiunea foarte usor.

| LoveAfterWar a răspuns:

Salut! Nu am aceasta chitara, dar eu personal am foarte mare incredere in Epiphone. Am un LP Special II si e superb. Nu o sa intampini problema cu apasatul freturilor, stai linistit. Cauta mai multe review-uri pe youtube si vezi ce si cum.