| reckhino a întrebat:

Salutare, sunt nou in materie de muzica, si a-s dori sa stiu cum pot face diferenta intre o melodie dance, house, minimal, trance, cand o aud. Iar alta intrebare este cum pot face diferenta inte o melodie comerciala si una non-comerciala.

Răspuns Câştigător
| starmaker a răspuns:

E destul de dificil, dar poti cauta pe net ce inseamna fiecare stil si poate gasesti si exemple. Comercial inseamna ca are cerere si se vinde (de la comert). Poti face diferenta doar daca lucrezi in domeniu si vezi incasarile.De obicei tot ce auzi la radiouri e mai comercial si ce auzi pe TVR Cultural/Romania Actualitati e mai putin comercial.