| tdy a întrebat:

Salutare TPU! Va rog, dacă deține cineva sau știe mai exact, dacă cumpăr un soundbar de la Sony or jbl or Samsung, iar eu am acasă tv Philips, soundbarul se va aprinde/stinge odată cu tv-ul și o sa pot mari volumul din telecomanda tv-lui, întreb pentru ca momentan detin un soundbar mai ieftin de la Philips la fel ca tv-ul aici știu ca merge dar cu alta marca de soundbar nu prea știu.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"soundbarul se va aprinde/stinge odată cu tv-ul"

telecomenzile sunt incompatibile doar dacă tv-ul "invață" să comute și un alt periferic (unele tv Philips știu așa ceva)

| tdy explică (pentru sierra1):

Mulțumesc, modelul meu de Philips este 2020 dar nu știu cum sa aflu dacă poate învăța un alt soundbar.

| sierra1 a răspuns (pentru tdy):

In meniul tv-ului ar trebui să fie ceva ce permite exact ceea ce cauți. Unele modele au