| tdy a întrebat:

Va rog, dacă știe cineva cum as putea sau dacă este posibil sa montez o Statie-Amplificator legat cu niște boxe de camera mai mari, astea toate legate sa scoată sunetul dintr-un TV? Ceva de genul soundbar, dar la el sunt in general boxe mai mici gen 5.1 si cele cat de cât de calitate sunt mii de lei. M-am tot întrebat dacă nu este vreo statie speciala prin HDMI ARC sau ceva de genul. Eu am acasa de exemplu o boxa si doua subwoofere de 30 CM, o Statie+mixer, e păcat sa le tin degeaba.
Sau dacă chiar nu se poate cu aparatura ce o detin, atunci ce as putea da cumpar de pe piata ceva la care macar boxele mele sa le pot lega.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Mam tot întrebat dacă nu este vreo statie speciala prin HDMI..."

folosește ieșirea de căști sau scart sau ce ai la teve și intri in apmplif cu ea

| tdy explică (pentru sierra1):

Am doar HDMI Arc 3 la numar si " digital audio out"