| Tikytak a întrebat:

Salutare.Treaba sta in felul : am chitara electrica si amplificator, dar nu am pedala.Eu m-am gandit sa imi conectez chitara la PC.DIn ce am citit, am nevoie de un cablu pentru chitara si o mufa jack mare spre mica. As avea nevoie de mai multe informatii de la cei care stiu, ce ar trebui sa cumpar etc.

Daca iau un fuzz, trebuie sa mai cumpar separat ceva ca sa mearga? cum ar fi cablu de chitara?
As ruga sa raspunda doar cei care stiu, Multumesc.

Daca conteaza cu ceva, voi da funda happy

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Am încercat eu să-mi conectez chitara la pc (la fel, lipsă de pedală) şi se aude ca dracu'.
Cel mai bine e să-ţi cumperi o pedală şi să rămâi la amp.

1 răspuns:
| XxRoyalxX a răspuns:

Mai bine discuta cu cei de la magazinul respectiv.