| Lautar82 a întrebat:

Salutare tuturor, mi-am cumpărat un clarinet si mi-a venit azi, l-am asamblat corespunzător si când suflu în el si apas pe clape nu se aude, i-am pus și mustiucul bine si tot, e posibil să fie stricat sau asa? Nu e la mana a doua, e direct din magazin

1 răspuns:
| Smolbean a răspuns:

Nu știi sa sufli în el. Este o tehnica cum trebuie sa ții buzele... Nu suflii în el asa ca și când suflii în lumânări... Sau poate nu l-ai asamblat bine