| OxyAndrei a întrebat:

Salutare tuturor. Tatal meu are o orga veche, Roland JUNO 106. Cand am scos-o de la locul ei, am incercat sa cant la ea. Am invatat o melodie si unele clape nu se mai auzeau, iar acum nu se mai aude deloc. Ce as putea face? Ce s-a intamplat?

3 răspunsuri:
| syd a răspuns:

Intreaba-l pe el sau, daca nu stie, pe cineva cu care se pricepe. in orice caz, sa nu dai instrumentul ala sau sa il vinzi, e o comoara

| OxyAndrei explică (pentru syd):

Tata nu stie sigur ce ar putea avea, iar pe net nu am gasit nimic legat de asta. Asa ca ma gandeam sa intreb si aici.

| syd a răspuns (pentru OxyAndrei):

Pot fi niste contacte uzate, mai ales daca nu a fost folosita orga mult timp. plus ca e si un instrument vechi. eu raman tot la varianta sa apelezi la un specialist