| Lioana a întrebat:

Ce piese muzicale motivaționale stiti? Din acelea care te încurajează, iti inspira optimism, incredere in sine, etc

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Legea atractiei

| cristi202 a răspuns:

Intr-o perioada urita din viata mea, cand eram la capătul puterilor si fizic, si psihic, si mental, piesa Celinei Dion, "That's the way it is", a insemnat mult pentru mine.
Nu am vrut sa iti raspund, văzînd cate melodii primisesi cand eu am citit intrebarea, dar ma gîndesc ca aceasta piesa ti s-ar potrivi, din cate te stiu eu.

| Lioana explică (pentru cristi202):

Nu exista limita la melodii. Vreau un playlist cat mai lung. happy
Piesele Celinei imi plac toate.

| cristi202 a răspuns (pentru Lioana):

Stiu ca nu exista limita la melodii. Cu cit mai multe, cu atit mai bine. Doar un maniac ca mine e in stare sa asculte o melodie timp de ore, zile sau chiar săptămîni ☺. Dar cred ca deja ti-ai facut un playlist din ce ai primit.
Bănuiam ca iti place Celine Dion. Se potriveste cu personalitatea ta. De aceea ti-am zis de aceea melodie. Nu voiam să raspund, dar, văzînd ca nu e melodia intre cele ce le-ai primit, am zis ca trebuie sa iti zic de ea.

| sierra1 a răspuns:

"Ce piese motivaționale stiti?"

noi știm multe dar asta ar trebui să te bage in priză:

https://www.youtube.com/watch?v=IvlwIdya9ec

| NLS a răspuns:

American Authors - Best Day Of My Life
Weezer - In the sun
Gloria Gaynor - I will survive
Whitney Houston - When you believe
Bosquito - Dupa furtuna
Louis Armstrong - What a wonderful world
Queen - Don't stop me now
Pharrell Williams - Happy
Tina Turner - You're simply the best
Michael Jackson - Man in the mirror
Michael Jackson - Earth Song

si Adda - Iti arat ca pot :)))

***
Piese motivationale ce implica dragostea exista cu miile, mie urmatoarea imi place cel mai mult.

https://www.youtube.com/watch?v=XCSM3-mdSdA

| Apokales a răspuns:

Linkin Park - Wretches And Kings (Rock Version) zwieR.Z remix
Rammstein - Wollt Ihr Das Bett In Flammen Sehen?
Avengend Sevenfold - Natural born killer
Crown The Empire - Aftermath
Eminem & Linkin Park - False Flag [Collision Course 3]

Ti-am dat cateva piese, dar cu artisti diferiti. Astfel poti sa mai explorezi si singur daca-ti plac. Nu-s menite neaparat sa ofere motivatie, dar adrenalina pe care mi-o da ma motiveaza.

| RxTx a răspuns:

Când se naște un copil Mame ai ingeri mâinile isi dau
https://m.youtube.com/watch?v=VFgy3-sN6Io

Dumnezeu E tăria mea

https://m.youtube.com/watch?v=6bJ5PT2tM30

https://m.youtube.com/watch?v=6SfPf-_OavY

https://m.youtube.com/watch?v=nztzkG0Wxp4

https://youtu.be/l58-AXYliCc

Vine-o zi când s-or sfârşi necazuri şi-ncercări
Vine o zi când n-or mai fi dureri
Vine-o zi când n-or mai fi lacrimi şi suspin
Vine-o zi când vom scăpa de chin
R: /: Mai sus de nori, mai sus de astre
Dincolo de zările albastre este Paradisul minunat
Acolo vreau să fiu şi eu cu Isus, cu Domnul meu
Unde-n veci domneşte ca-mpărat:/
Vine o zi, o zi de veselie
În curând de pe Pământ vom zbura spre cer
Vom zbura spre Rai să fim cu El
Spre alte zări cu toţii vom zbura
Cu Isus ce ne-a promis că ne va lua
Să fim pe veci Mireasa Sa

https://m.youtube.com/watch?v=xYKDmoG-wv4&feature=emb_logo

| SingleForOne a răspuns:

Eu ascult muzică instrumentală, deseori clasică, și deseori pașnică, liniștitoare. Înainte ascultam foarte des, pe urmă ocazional, muzica ambientală și ambientală întunecoasă. Alteori, doar sunetele naturii. Cât despre cele încurajatoare, care inspira optimism și/sau adrenalină, ar fi tot muzică instrumentală, dar electrică, cyberpunk, synth/dark synth wave, epica și/sau vocală, chillstep, și altele de genul. Dacă aș recomanda muzică de optimism și adrenalină CU VERSURI, ar fi majoritatea melodiilor lui Eminem și Hush.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://youtu.be/eoQrdQ0MXYw

| Andreea_Brandus_1995 a răspuns:

Cand simt ca am nevoie de motivatie, ascult muzica de relaxare, usoara, pop, hip-hop. Depinde de starea pe care o am, nu mereu am aceleasi preferinte. Deseori cand ascult muzica ma simt mai motivata si mai focusata.