| OneMoreGirl a întrebat:

Spuneti-mi tot ce stiti despre Republica Moldova Eurovision 2011. Dau funda pentru cele mai adevarate si multe imformatii. Mersi mult! Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Adelamoraru a răspuns:

Interpretul Сергей Русу (ex. ONNIK) doreste sa-si de-a candidatura la eurovision 2011 Moldova cu piesa Ангел я. La momentul dat Serghei se afla In Russia (Moskow)unde si-a inceput o noua cariera solo semnind un contract cu casa pe impresariat lime-music. La momentul dat piesa e in limba rusa dar dupa cum a spus producatorul Murat Abdulimanov, Сергей Русу (ex. ONNIK) la festivalul eurovision va interpreta piesa in limba engleza. Piesa e fabricata in Moldova iar imprimata in Russia, compozitorul aceste-i piese fiind Ion Linkovski. Zvonurile promit ca showul lui Сергей va fi facut pe cinste si plin de surprize.
Dar atunci ce ne mai ramine de facut decit sa asteptam si sa vedem ce-o sa iasa, caci am prinsimtirea ca va fi ceva interesant interpretul Moldovean promovat si sponsorizat de producator rusesc e ceva nou pentru Moldova.
http://www.youtube.com/watch?v=GJNLHUApgbs

1 răspuns:
| Paty3 a răspuns:

Uite o piesă din Moldova care participă la selecţiile EUROVISION 2011 http://www.youtube.com/watch?v=4xQjeWJ4Rs4