| Andychu a întrebat:

Stie cineva numele melodiei de la reclama Volksbank? (cea cu bataia cu perne)

Răspuns Câştigător
| Furculingură a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=bMJkddvJ4L4

Cred că asta e. Este singura pe care am găsit-o pe net de la ultima reclamă Volksbank.

| Andychu explică (pentru Furculingură):

Asta e, mersi mult happy

| LTAA a răspuns (pentru Andychu):

Da-i si funda!

9 răspunsuri:
| Carmen_State_1985 a răspuns:

Multe, multe persoane de pe TPU intreaba despre melodiile din reclame.
Sa-ti explic cum sta treaba, unele reclame au melodii ''marca proprie''.Pt. ca ei, creeatorii reclamelor, daca-r lua melodia unui cantaret s-ar pune c-a plagiat. Intelegi?!
Deci melodia este facuta special pentru firma.winking

| Andychu explică (pentru Carmen_State_1985):

Nu se pune ca plagiat, asa ar fi fost un scandal urias cu anumite firme gen Vodafone sau cele producatoare de bere. Nu comenta daca nu sti -.-"

| Carmen_State_1985 a răspuns (pentru Andychu):

Se cere acordul compozitorului. Crede-ma ca stiu, am facut 7 ani de muzica.winking

| Andychu explică (pentru Carmen_State_1985):

Exact. Se cere si se aproba.

| Carmen_State_1985 a răspuns (pentru Andychu):

Vezi ca stii.winking

| Andychu explică (pentru Carmen_State_1985):

Wow, parca's copil mic -.-'

| Carmen_State_1985 a răspuns (pentru Andychu):

Awww, swettie.