| qweasdzxc a întrebat:

Stie cineva unde pot gasi simfonia 40 de Mozart pe note? (nu partitura cu notele, exact melodia numai ca pe note- do re mi do re mi mi mi re do) Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| heartgrenade a răspuns:

Www.pianofiles.com... iti faci cont si gasesti cam orice vrei tu, trebuie doar sa ceri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei ca cineva sa-ti scrie pe note, in LITERE in loc de puncte pe portativ? Vai cocalar esti... mi re re mi re re mi re re si, si la sol sol fa mi mi re do do, re do do re do do re do do la la sol fa# fa# mi re re do si, si la la do fa# la sol re, si la la do fa# la sol si la sol fa mi re fa# sol la si do si la sol re... (unde fiecare mi este de fapt mi bemol și si-urile sunt Si bemol, unde scrie Fa# e fa diez in caz ca nu te-ai prins). Sper ca te-ajuta, dar sa nu faci alta manea pe piesa asta, ca exista deja un asemenea rahat.
Cu placere,
Un meloman adevarat.