| FCBayernMunchen a întrebat:

Stie cineva unde sa gasesc muzica rock?

8 răspunsuri:
| GusWaters a răspuns:

Downloadezi cata vrei de pe YouTube.

| KodrutZ a răspuns:

Daca vrei calitate serioasa, iti recomand eBay sau Amazon pentru CD-uri/DVD-uri originale. Uite unul dintre vinzatorii mei favoriti de pe eBay - http://stores.ebay.com/METALPINSS?_rdc=1

| Woodenpints91 a răspuns (pentru KodrutZ):

Îţi dai seama că nu are de gând să o cumpere...
Apropo, e-bay parcă nu mai livra în românia confused. Şi cât mai este transportul?

| KodrutZ a răspuns (pentru Woodenpints91):

Sa ii fie rusine in cazul asta. Unele chestii chiar merita cumparate, iar daca e de download... lossless-way or no way! Oricum, nu stau sa educ pe nimeni intr-ale pirateriei, evident. Majoritatea produselor de pe eBay pot fi trimise in Romania, eu am patit uneori sa zica ca nu, sa discut cu vinzatorul, sa se intereseze si dupa sa imi trimita bine mersi. Pentru un CD/DVD, transportul e undeva pe la 2-3-5 dolari, maxim. Am primit saptamana asta o revista din US (Armchair General) si m-a ajuns 2.99 parai transportul la ea. Acuma vreo 3 ani mi-am luat un box-set Therion (vreo 6 cd-uri audio si 2 dvd-uri parca sint in el) si transportul stiu ca a fost undeva pina in 10 dolari. Ultima achizitie a fost CONTROL DENIED - Fragile Art of Existence, $9.99 CD-ul si $5 transportul. Acuma se poate chiar si cu 3 transportul, par example - http://www.ebay.com/......0401028900

| Woodenpints91 a răspuns (pentru KodrutZ):

Deci,preţul transportului diferă în funcţie de mărimea coletului?
Nu de alta,dar din vară vreau să încep să-mi fac şi eu o colecţie mai mare de cd-uri. Momentan am doar câteva mai old (Queen,Beatles, Deep Purple...) şi nişte casete, pentru maşină laughing.

| KodrutZ a răspuns (pentru Woodenpints91):

Da, dar nu difera prea mult. Depinde si de pe unde vin si cit iti mai adauga vinzatorul pentru ambalare/ambalaj. Mai vrei casete? big grin Am o colectie de vreo 200 si ma gindeam sa o praduiesc. Toata discografia Queen, Metallica, ceva release-uri Bestial Records, etc, o buna parte dintre ele produse originale sau sub licenta.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru KodrutZ):

Wow,ai strâns ceva big grin.
Să văd cu ce bani mai rămân după OST... până atunci nu pot cheltui nimic thinking

| backback a răspuns:

Pai pe youtube sau asculta pe messenger la radiostationbig grin