| Ella_7974 a întrebat:

Stiti cumva nume de cantareti de muzica reggae (straini)? Dau funda daca gasesc pe cine caut!

8 răspunsuri:
| Ella_7974 explică:

Tipul pe care il caut nu e asa cunoscut si are o voce foarte ragusita laughing

| buterfly a răspuns:

Astia sunt unii dintre cei mai cunoscuti:big grin
Bob Marley
Peter Tosh
UB40
Barrington Lewy
Bunny Wailer
Prince Buster

| buterfly a răspuns:

Ahaa... Poi nu stiu atuncithinkinglaughing

| cioko a răspuns:

Cred ca cel mai ragusit cantaret este Louis Armstrong, numai ca nu canta reggae canta un blues, jazz...

| Eferalgan a răspuns:

Daca chiar vreti un cantarelt bun este alborosie sau ky many marley sau protoje

| DangerGhost a răspuns:

Stiu doar unul, care canta foarte misto: Milly Vanili( nu sunt sigura ca asa se scrie)