| sellyyy a întrebat:

Stiti, sunt foarte derutata! imi place foarte mult sa cant, si am putin talent.Doar cateva fete mi-au spus ca am voce, dar nu stiu! Credeti ca daca voi canta mai mult si imi exersez vocea intr-o zi voi canta foarte bine?

Răspuns Câştigător
| hippiemuslim a răspuns:

Aproape oricine isi poate perfectiona aceasta aptitudine, sunt necesare lectii de canto, pe care le poti gasi mai peste tot (vezi youtube), dar daca ai dinero nu ai decat sa mergi la un profesor, el iti poate explica mai in detaliu. De asemenea incearca sa inveti sa citesti partituri, sa recunosti note si multe altele happy

6 răspunsuri:
| loricel a răspuns:

Daca zici ca ai talent, normal ca poti canta intr-o zi foarte bine. Daca vrei sa iei in serios acest hobby, ia niste lectii de canto.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Daca iti place cu adevarat sa canti si ai talent trebuie sa vezi unde poti lua lectii de canto. Un profesor bun ar putea sa te indrume si sa-ti dezvolte aptitudinile existente.
Daca esti eleva poti sa te interesezi unde in oras sau in jurul lui ai putea sa gasesti un liceu de muzica. Poate se fac si cursuri cu elevi din afara liceului. De asemenea mai sunt Scolile de Arta Populare (care exista in fiecare localitate centru de judet) unde sunt cursuri diferite. Iti dau spre exemplu date referitoare la Scoala populara de arte si meserii din Bacau
http://www.desteptarea.ro/......ntati.html
Trebuie sa te interesezi ce cursuri se organizeaza la tine in judet, cand se fac inscrierile si unde se tin cursurile.
Iti doresc sa gasesti cat mai multe raspunsuri la intrebarea ta si sper sa reusesti in a-ti indeplini visul.

| rebb a răspuns:

Da.Cantatul iti formeaza vocea, dar mai bine mergi la canto.Profesorul va stii mai bine ce si cum sa faca pentru vocea ta.

| Shery a răspuns:

Foarte importanta in muzica este urechea, pentru ca vocea o poti lucra, dar auzul se formeaza ceva mai greu... Daca incepi sa faci canto serios cu un profesor, cred ca vei reusi!

| dididiana a răspuns:

Da desigur, daca exersezi normal ca vei ajunge departe.Ar fi bine sa incepi o trupa in garaj dar sa canti tu cu vocea iar celelalte la instrumente.Iti spun daca exersezi vei ajunge un mare star!

| ChibiRose a răspuns:

DEsigur.Cu ambitie si antrenament vei reusi sa ajungi la performanta! Totul se invata!