| Andishor a întrebat:

Sunte-ti careva rock-eri pe aici?happy Va rog sa-mi raspundetihappy... De la ce varsta ati inceput sa ascultati rock? Vreau sa spun hard rock sau metalhappy Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Brigitta a răspuns:

Mie imi place rock-ul, dar nu pot spune ca sunt rockeritza laughing Acuma am 21 de ani si imi place muzica asta cam din clasa a 9a, daca bine tin minte happy
Imi place Metallica, Scorpions, Linkin Park, Pink Floyd, Queen, Led Zeppelin, AC/DC, Guns`n Roses, Nirvana... ooo si mai sunt muuulte happy
Dar habar n-am care e clar metal, hard, black...

7 răspunsuri:
| Munchkin a răspuns:

Metal - gothic, symphonic, power. În general tongue. Dar asta nu înseamnă că nu ascult şi altceva, de exemplu sunt multe melodii pop (vechi, ce-i drept, cam din anii '70 - '80) care îmi plac. De asemenea ascult şi mult progressive şi alternative rock. Sunt foarte multe genuri, nu le pot înşira că îmi ia toată ziua.
Iar vârsta...hmmm...11 ani. Am început cu punk, apoi m-am dat pe alternative, apoi pe death şi black, iar în final am ajuns să ascult câte puţin din toate. laughing

| Munchkin a răspuns:

@Elly4all, Metallica nu e o formaţie care "ţipă prea tare". Chiar deloc.winking

| xibalba a răspuns:

Nu sunt rockerita, doar ca ascult rock uneori, cand am chef. Dar pe langa rock mai ascult si altele genuri... nu`mi place hard rock`ul.

| Elly4all a răspuns:

Imi place rockul de la 12 ani, pai nu prea ascult metalica, ascult mai mult din astea care nu tipa prea tarehee hee tu?

| JesterRO a răspuns:

Mai, termenul de rocker a fost predat si ascultatorilor, cand de fapt ar trebui sa apartina doar cantaretilor sau muzicienilor de acest genhappy.
Recunosc ca n-am vreo formatie favorita. pur si simplu ascult putin din ce are fiecare mai bun. Inainte eram innebunit dupa soad. Oldies sunt ok dar ascult foarte rarhappy Si sunt doar cateva pe care le ascult mai des... uite, asculta W. A. S. P. - Crazy.
In proportie de 80% bag Nu-Metal, hard, metalcore, alternative. In Flames care's death metal imi mai plac. Pentru tine recomand piesa Evil in a closet happy si Reflect the Storm. Sunt multe faine de l ei, trebuei doar sa le asculti pana la capat sa prinzi ritmul.
Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

14 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Eu ascult rock, dar nu mereu. Ascult Evanscence, In flames, The Pink Floyd, Linkin' Park etc. Am 13 ani si abia anul acesta am inceput sa ascult acest gen de muzica. Nu cred ca este chiar hard rock, dar rock este big grin.