| MarijuanaCannabis a întrebat:

TPU! Spuneti-mi si mie conflictul dintre Cheloo si Guess Who si bineinteles Spike happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oficial: Cheloo i-a luat sub aripa protectoare pe cei doi, încă de la vârsta când abia își luaseră buletinul, i-a crescut, i-a lansat la 20CM, le-a croit un drum mult mai ușor în rap. După ceva timp, cei doi (Spike si Guess) s-au detașat de 20CM, după ce și-au scos albumele la ei, și au început s-o ardă cu Grasu XXL, respectiv băieții de la Okapi. De atunci, ei au început să o ardă mult mai soft (mai ales Guess) sau, cum se spune, au abordat un stil mai comercial. Asta l-a deranjat pe Cheloo. Personal, sunt de acord, doar în ceea ce îl privește pe Guess, Spike mi se pare destul de șmecher și pe treaba lui. Probabil au mai avut loc și niște aroganțe venite din partea lui Spike și Guess, care l-au scos din minți pe Cheloo.
Primii care au atacat au fost cei de la 20CM, în videoclipul piesei lui Cheloo și MarkOne, We don't know. Și de atunci, beef-ul continuă.

Neoficial: Probabil că au existat niște discuții între ei de care noi nu avem cum să știm. Lui Cheloo îi convine, că prin muzică oricum nu mai pot ieși în evidență.

5 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

S-au batut pentru o fata, Maria Ioana.

| Goonies a răspuns:

PArazitii i-au ridicat pe Guess si Spike, ier ei acum ceva timp au intrat in Ok(ca)pi(pi) si au facut o melodie in care ii ataca pe cei de la parazitii.

| MarijuanaCannabis explică (pentru Goonies):

Te referi la melodia " Guess Who - Sac ft. Spike"asta? thinking

| Goonies a răspuns (pentru MarijuanaCannabis):

Da

| Ovidiu_Andrei_1994 a răspuns:

Este ceva asemanator cu scandalul celor de la bug mafia cu la familia happy ce-i care sunt ajutati uita de unde pleaca si cine i-a ridicat!