| Valentina0147 a întrebat:

Va place melodia : Michel Teló - Ai Se Eu Te Pego? De ce?

18 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

Mie nu imi place, nu so suport :-&

| DontCloseYourEyes a răspuns:

Sa fiu sincera? O urasc. Nu inteleg de ce sunt toti asa de innebuniti dupa melodia asta. Sincra sa fiu mi se pare doar o manea in spaniola facuta numai pentru bani si fara nici un mesaj in ea. Oriunde te duci, vine si melodia asta dupa tine aproape toate telefone de pe strada, in tramvai, in masini data la maxim... M-am saturat deja de ea... Dar se pare ca tie iti place nu?

| NuclearAssault a răspuns:

Nu imi place, nu imi transmite nici un sentiment, are versuri lipsite de sens, un instrumental care lasa de dorit, e cantata de un cocalar "140%", plus ca cei care adora acea melodie au IQ sub 10, pace...

| GusWaters a răspuns:

E o voma scarboasa, cine o asculta merita sa ii fie taiate urechile.Nu presupune gusturi ascultarea căcatului asta,ci doar superficialitate,prostie,si goana dupa ce este nou si prost, doar pentru a da bine in ochii unor personaje si mai superficiale decat asa-zisa melodie a baiatului astuia.E populara doar pentru ca, corespunde cerintelor gloatei de sub-retarzi.

| Gorath a răspuns:

În primul rând, chestia aia clar nu e o melodie! În al doilea rând, orice ar fi, tot ceva de rahat rămâne.

| DeNnySsAa a răspuns:

Da imi place! Pentru ca este frumoasa si are si un dans frumos. happy

| Nucreeed a răspuns:

Sa'mi bag ceva in melodia asta...nu'mi place si trebuie sa o aud in fiecare zi la scoala

| AcidCuSange a răspuns:

Da.Cui nu ii place? Este foarte populara s-a facut si o manea dupa melodie.Este foarte frumoasa melodia lui Michel? De ce? Raspunsul e simplu: fiindca avem gusturi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AcidCuSange):

Pardon? Cui nu îi place? Uite nouă, oamenilor cu gusturi muzicale.Cum zicea si RainingBlood14, ţie iţi transmite ceva chestia asta,care pare a fi numită melodie? E absolut ridicolă,fără versuri calumea,linie melodică,instrumental.
De ce vă place? Răspuns si mai simplu:sunteţi mediocri,care au atâta creier cât sa asculte melodii de genul,pentru că ascultând altceva, nu aţi fi capabili să înţeleageţi mai nimic din muzică, cea adevărată. Pricepi?

| Gorath a răspuns (pentru AcidCuSange):

Pardon? Cui nu îi place? Uite nouă, oamenilor cu gusturi muzicale.Cum zicea si RainingBlood14, ţie iţi transmite ceva chestia asta,care pare a fi numită melodie? E absolut ridicolă,fără versuri calumea,linie melodică,instrumental.
De ce vă place? Răspuns si mai simplu:sunteţi mediocri,cu atâta creier cât sa ascultaţi melodii de genul,pentru că ascultând altceva, nu aţi fi capabili să înţelegeţi ceva din muzică, cea adevărată. Pricepi?

| AcidCuSange a răspuns (pentru Gorath):

Frate,muzica adevarata fiind Florin Salam si Nicolae Guta? Daca noua ne place care e problema voastra? NU mai comentati daca nu va place si punct!

| Gorath a răspuns (pentru AcidCuSange):

Nu,frate! Muzica adevarată fiind metal si rock.Şi de ce Jesus Christ să nu comentez? Doar ne-ai cerut părerea.Problema noastră e că suntem înconjuraţi de oameni cu asemenea "gusturi" de îţi vine să te tai, nu alta.

| AcidCuSange a răspuns (pentru Gorath):

Taie-te.Fii emo.Fii in centrul atentiei.I-ati o viata, nu numai rock si rock si rock si rock.Valentina te-a intrebat de Ai se tu pego nu de rock.Esti obligat sa raspunzi la intrebarea pe care ti-o cere utilizatorul nu sa inventezi tu alta.Dar eu nu ma cert cu lumea dintr-o melodie.Fiecare cu gusturile lui.

| Gorath a răspuns (pentru AcidCuSange):

Nu mă tai,dragă,n-am de ce s-o fac. Măcar ştii cu adevărat semnificaţia cuvântului emo sau doar dai din gură aiurea, cum toată lumea cataloghează rokerii ca emo,satanişti sau mai ştiu eu cum? Doar aşa ai auzit,că rokerii ar fi emo,deci trebuie şi tu să zici asta,ca sa fii in rând cu lumea.(aia de rahat,bineînţeles).Bun, revenind la subiect, nu-s obligată să fac nimic din ce nu vreau. Fata a cerut păreri, eu i-am dat.Asta-i părerea mea şi a mai multor oameni despre gunoiul ăla portughez sau ce rasă canină ar fi *artistul* care o interpretează.
Discutăm când îţi schimbi gusturile, asta dacă o s-o faci vredată.
Nu te obosi să-mi dai replay.

| AcidCuSange a răspuns (pentru Gorath):

Nu e replay.E raspunde.Nu imi pasa parerile tale sau parerile altora.Fiecare cu gusturile lui.Stiu ce inseamna emo si se sinucid ca sa scape de viata.Nu inseamna ca esti satanista sau nu stiu cum.Inchidem subiectul, fiindca degeaba ne mai certam pentru o melodie.

| Gorath a răspuns (pentru AcidCuSange):

În caz că nu ai sesizat până acum, eu nu mă cert cu tine, doar discutăm şi facem schimb de păreri.

| AcidCuSange a răspuns (pentru Gorath):

Da,asta este adevarat.Dar voiam doar sa imi dau cu parerea, este o melodie de petrecere, si mult mai buna decat manelele noastre.

| Gorath a răspuns (pentru AcidCuSange):

Ok, pentru tine e muzică de petrecere, e strict problema ta, dacă accepţi să te cobori la asemenea nivel ascultând un asemenea...gen de melodie.
P.S.Eu petrec excelent şi cu o bere, Megadeth şi un Dunhill negru.batting eyelashes
Baftă!