| anonim_4396 a întrebat:

Va place muzica turceasca?
Iata un exemplu: https://youtu.be/OS9EtMflERI
Dacă ați observat si voi, fiecare națiune are propriul stil de muzică, de exemplu pentru români, maneaua și muzica dance sunt foarte potrivite pentru aceasta limba.
Dacă mă gândesc bine, stilul turcesc este un fel de manea, deși mult mai armonios, motiv pentru care îmi place acest stil muzical.
Dacă îți place și tie, nu ezita să-mi lași o melodie care ți-a plăcut cel mai mult. Multimesc ^.^

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, e super faina laughing da, îmi place, și femeile rusoaice sunt HOT.

De ex melodia asta atât în varianta originala (rusa). Cat și în varianta engleza cred ca am ascultat-o cel mai frecvent, atât de mult ca aveam dureri de cap, nu ca era nașpa ci ca am violat butonul de repeat.
https://youtu.be/5Fv19KVVya8

40 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar Shaorma i mi place cu detoate.

| contsters2021 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Vrei să spui, cum ar fi, muzica si genurile ei, pe care tu o compari cu shaorma, nu?
Dacă da, atunci și eu, dar uneori prefer să mănânc uniform, adică în funcție de starea mea, și în această situație prefer să ascult mai multă muzică turcească decât orice altă muzică, deoarece majoritatea pieselor sunt anxioase și mă fac să imi uit suferinţa.

Bula
| Bula a răspuns:

Maneaua este muzica fabricata pentru petreceri si alte ocazii, adapata starii sufletestii al unei categorii de ascultatori.

Fiecare generatie /epoca are "manelele" sale, care fac moda in stilul muzical de petreceri, iar pentru posteritate raman relevante doar cateva melodii.
Un exemplu clasic este moda balurilor vieneze (valsul, polka etc.) in frunte cu familia Strauss. Au "fabricat" muzica cu zecile, dar foarte asemanatoare. S-a facut si un "studiu": din valsurile familiei Strauss s-au extras secvente de 10-20 secunde, care au fost redate aleator. Culmea; multi muzicieni clasici n-au identificat corect secventa din "Valurile Dunarii"!

| contsters2021 a răspuns (pentru Legion7X):

Country este unul dintre acele genuri muzicale care nu-mi plac, urmat de rock metal și trap.
Dar dupa cum spunea Chesterr, gusturile nu se discuta.

| Legion7X a răspuns (pentru contsters2021):

Mă, rog mie imi plac și filmele cu cowboy și ce ține de partea asta de cultură americană.

https://youtu.be/4h9o0Gujuoc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://youtu.be/uww8VB0UIX8

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Https://youtu.be/q3bVpAu0lQw

| contsters2021 a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi place și muzica arabă, dar limba în care se cântă această muzică nu sună la fel de bine la urechi ca în melodiile turcești și rusești, de parcă ar fi o limbă prea veche și moartă.

| anonim_4396 explică (pentru contsters2021):

Https://youtu.be/QUBvVTNRp4Q

Sigur o ști!

Ma confrunt cu stări de stres major în ultima vreme asa ca am început sa ascult muzica folclorica, ma mai calmează.
Dap, gusturile nu se discuta în materie de muzica. Dacă ai anxietate ar trebui sa asculți muzica mai chill.

| Legion7X a răspuns (pentru contsters2021):

Da, și eu ascult o grămadăm rock, country, rusă, italiană. N-am încercat chinezească laughing

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

O știu și pe asta arăbească. O am in folderul de muzică pe tel laughing

| contsters2021 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place, o salvez.

| anonim_4396 explică (pentru Legion7X):

Înseamnă că ai gusturi bune.
Turcoaica aia din clipul sugerat de John ma hipnotizat laughing eu cred ca pe îl atrage mai mult tipa blonda decât melodia laughing

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Daaa? laughing eu zic rusoaica ta dansând cu piticul a fost mult mai sexy

| anonim_4396 explică (pentru Legion7X):

rolling on the floor da, rusoaicele sunt foarte frumoase, te-o hipnotizat dansul ei, îți imaginai ca esti tu în locul piticului dansând rolling on the floor norocos bighidiu '.

| contsters2021 a răspuns (pentru anonim_4396):

O stiu, la urma urmei este una dintre cele mai bune melodii în arabă, dar nu atât de chill încât să mă facă melancolica. happy

| anonim_4396 explică (pentru contsters2021):

Poate te face asta melancolica.
https://youtu.be/Umqb9KENgmk

Eu ma pun sa vizionez un film horror. Toate cele bune!

| contsters2021 a răspuns (pentru anonim_4396):

O stiu, e piesa mea preferata in hindi. big grin
Se pare că ne intersectăm cu gusturile muzicale.

| anonim_4396 explică (pentru contsters2021):

Puțin și cu anxietatea dar rămâne între noi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e melodia mea preferata

https://youtu.be/WJF5Z1WRcqw

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Îti cam place Rusa nu

https://youtu.be/9knYNjp95bs

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Este mai faină varianta feminină.

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Da o știu este destul de faină, de când am dat click pe ea și am văzut câteva secunde videoclipul, nu pe tot.

| contsters2021 a răspuns (pentru Legion7X):

O stiu piesa, e faina.
Nu cred că există o piesă frumoasă în repertoriul muzical rusesc și eu sa nu fi știut de ea. happy

| contsters2021 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cunosc piesa și este una dintre cele de pe lista mea care îmi place cel mai mult.

| Legion7X a răspuns (pentru contsters2021):

laughing la piese turcești nu știu ce să aleg pentru gustul meu. Au un stil diferit.

| contsters2021 a răspuns (pentru anonim_4396):

Wow, chiar asa de mica e lumea?
Am trăit emoții profunde ascultând această piesă, de fapt un cover de-al ei, dar reușit, iar acum, când am dat peste melodia oficială, mi-ai redat acele emotii.
Multumesc!

| Legion7X a răspuns (pentru contsters2021):

Care?

| anonim_4396 explică (pentru contsters2021):

Te referi la boshreit kheir? Nu ai pentru ce! Ma bucur ca ți-am fost de folos. happy

| contsters2021 a răspuns (pentru Legion7X):

Care ce?
Imi pare rău, dar nu văd cum văd pe desktop dacă mi-ai răspuns răspunsului meu dat ție sau altcuiva.

| contsters2021 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, pentru acest cântec: https://youtu.be/5Fv19KVVya8

| anonim_4396 explică (pentru contsters2021):

Aaa ok. laughing nice big grin

| Legion7X a răspuns (pentru contsters2021):

Care melodie, este cea cu coverul de ți-a plăcut?

| Legion7X a răspuns (pentru contsters2021):

Faină, este cea dată ce chesterr

Îți recomand și eu 3

https://youtu.be/Q8WJz-DmPVg

2 https://youtu.be/ivB-uGCnqOc

3 https://youtu.be/HLeYvefzUFA

| contsters2021 a răspuns (pentru Legion7X):

Îmi plac toate cele trei recomandate, mai mult prima, cred că nu degeaba ai ales-o în partea de sus a listei. Multumesc!

Apropo, frumos caine din avatarul tau!
Ce rasa este?

| Legion7X a răspuns (pentru contsters2021):

Ms samoyed, prima mel am avut-o ca ton apel, datorită vocii plăcute de început.

https://youtu.be/n-ylm4gdWmI samoyed

| anonim_4396 explică (pentru Legion7X):

Da, e super faina laughing da, îmi place, și femeile rusoaice sunt HOT.

De ex melodia asta atât în varianta originala (rusa). Cat și în varianta engleza cred ca am ascultat-o cel mai frecvent, atât de mult ca aveam dureri de cap, nu ca era nașpa ci ca am violat butonul de repeat.
https://youtu.be/5Fv19KVVya8