| Dean1996 a întrebat:

Va place sa compuneti versuri?

Răspuns Câştigător
| Alexandra2095 a răspuns:

Desigur.Cand am inspiratie, imediat iau un creion si pe o foaie astern tot ceea ce-mi vine in minte.In general compun atunci cand sunt foarte deprimata sau, dimpotriva, entuziasta. E un mod minunat de a scapa de stres dand frau luber imaginatiei si sentimentelor pe hartie.Eu compun foarte multe fara rima.Adica scriu cateva randuri incarcate de emotie, fie negativa, fie pozitiva si iese ceva foarte frumos.

"Te iubesc, dar ma respingi.
Eu ma lupt, iar tu ma-nvingi
Pentru tine m-as lupta
Ca sa am iubirea ta
Pentru tine mi-as da viata
Sanatatea si speranta
Pentru tine as invinge
Toata lumea si m-as frange
Pentru tine as mai plange doua zile
Si-as atinge
Sufletul tau sfartecat
Dar el este minunat."

Cand sarut cu pasiune,
Lumea mea e fictiune.
Las iubirea sa invaluie
Cel mai mic gest de vapaie.

Simt fior palpand usor,
Cand ma iei incetisor.
Emotia ma coplesteste
El e cel ce ma iubeste.

Sau

"Alerg dupa dragostea ta printr-o padure plina de capcane.Foarte greu castig o privire dulce si furisa pe sub gene de la tine.Ma pierd in ochii tai de o culoare profunda si intorc privirea.Incerc sa trec peste fiecare obstacol, dar nu stiu cat o sa mai rezist.Lacrimez la gandurile trimise de tine.Nu esti indiferent de persoana mea si probabil de asta ma privesti crezand ca nu te vad"

7 răspunsuri:
| Cretaker a răspuns:

Da.

Voi cei care stati pe mine,
si alene va c*cati
degetele stergeti bine
pe pereti nu scuturati

...balada toaletei triste.

| Aleeeeeeee a răspuns:

Nu am compus pana acum big grin

| KimY a răspuns:

Da...imi place foarte mult! love struck

| andre2726 a răspuns:

Da si ink ff mult

| acdcfan a răspuns:

Da. Literatura, arta cuvintelor este una dintre cele mai frumoase arte. Asa cum un cantaret se joaca cu sunetele si un pictor cu, culorile, asa si un scriitor cu exprimarea sa.

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Daca spun da...imi dai funda?

| marinuta a răspuns:

Da cel mai mult si este foarte frumositi faci cunostinte