| gabi11000 a întrebat:

Va rog imi puteti spune cum se numeste si de unde pot cumpara intrumentul muzical mai mic din videoclipul acesta: Oogway Ascends (Official Music Video) - Tina Guo (Kung Fu Panda Main Theme)?
Instrumentul care il tine pe picior.

Răspuns Câştigător
| gabi11000 explică:

Instrumentele muzicale folosite erau impartite in opt categorii, in functie de materialul din care erau confectionate:
matase: er-hu (cu coarde si arcus)...

https://www.rasfoiesc.com/hobby/muzica/Muzica-in-Antichitate91.php

ok?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" intrumentu muzical mai mic din videoclipul acesta...care il tine pe picior."

pe picior n-are nimic, eventual are ÎNTRE PICIOARE ceva - violoncelul

| gabi11000 explică (pentru sierra1):

Nu daca te uiti mai atent ai sa vezi ca are si un intrument mai mic de asta intreb, de violoncel am vazut si eu, este alt instrument ce il are cam peste a doua jumatate a clipului.

| gabi11000 explică (pentru sierra1):

Este un intrument ce il tine pe picior tot cu corzi si are partea de sonorizare cumva in partea de jos iar in partea de sus un fel de doua ramificatii care ies perpendicular.

| sierra1 a răspuns (pentru gabi11000):

La secunda?

| gabi11000 explică (pentru sierra1):

2:48

| gabi11000 explică (pentru gabi11000):

Instrumentele muzicale folosite erau impartite in opt categorii, in functie de materialul din care erau confectionate:
matase: er-hu (cu coarde si arcus)...

https://www.rasfoiesc.com/hobby/muzica/Muzica-in-Antichitate91.php

ok?