| anonim_4396 a întrebat:

Voi ascultati muzica atunci cand invatati? Ce anume? Aveti vreun playlist preferat pe youtube?

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

In general, atunci cand invat/citesc/corectez, ascult muzica clasica sau instrumentala. Sincer, da rezultate excelente, a concentrez mult mai bine decat as putea-o face in liniste totala si, in plus, sunt mult mai relaxata, pot sta mai mult timp la birou, fara a vaea nevoie de pause, intrucat sunt mai relaxata si, deci, obosesc mai greu.
Frecvent, in timpul studiului, ascult Bach, Vivaldi, Mozart, Schubert, Chopin, Liszt, Schumann, uneori Kenny G, Armik, Ernesto Cortazar, Yanni, Richard Clayderman sau Andre Rieu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine dracu poate invata cu muzica pornita?
Pe mine unul m-ar deranjeaza maxim daca cineva ar pune muzica cand eu invat.

| Pinocchio a răspuns:

Nu se poate invata BINE daca asculti intre timp si muzica.