| AvalohAlyn a întrebat:

Voi ascultati printre altele genuri de muzica si manele? Va plac?

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu sunt un fan al manelelor, nu ascult.

| SG1995 a răspuns:

Am crescut la țară, deci nu are rost să mint ascult manele vechi uneori 2000-2010.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu nu am obiceiul sa ascult manele.Cred ca daca cineva ar dori sa ma vada urcindu-ma pe pereti ar pune manele cu orele.Totusi trebuie sa recunosc ca exista vreo 2-3 piese care imi plac.Una ar fi :de ce ma minti de ce ma minti cand stiu ca nu-i ceea ce simti; a doua e:am norocul scris in frunte(Florin Salam)Eu te-am iubit.

| Endoryus a răspuns:

Nu

| Kinus12 a răspuns:

Sincer,eu nu consider manelele muzică.Un cuvânt semnificativ pentru acest,,gen de muzică'' ar fi:incultură.
Curentul manelist lovește grav țara noastră de o perioadă bună de timp pentru că majoritatea sunt ușor influențați de această dejecție.Ei,zic că se simt bine ascultând,ceea ce denotă degradarea populației(putem zice române) la nivelul muzicii.

Am mulți prieteni, și cu unii chiar mă cert pe tema asta, dar aici nu intru in detaliu

În concluzie, ascult orice alt gen de muzica, mai bine zic toate genurile(fiindcă am menționat la început că despre ce vorbim aici nu se poate numi muzică).Dar asta rămâne o părere subiectivă.E de subînțeles că un manelist mă va contrazice happy