| Gaby227 a întrebat:

Voi care credeti ca este muzica adevarata?
ma refer la gen.
ofer funda

Răspuns Câştigător
| Gonrax a răspuns:

Mie unul, manelele, muzica populară și kpop-ul NU mi se par muzică. Sunt niște prostii.

În schimb, muzica adevărată mi se pare cea din anii '70-'80, și nu cred că cineva poate nega asta. Rock-ul de atunci era super. Nu era brutal, deci cam oricui i-ar putea place rock-ul de atunci, cum ar fi AC/DC, The Beatles, mai ales Queen.

Și mai există muzică adevărată din acei ani care nu e numai rock. Mai există Michael Jackson, și mulți alții pe care nu stau să-i mai înșir acum, cât și rap-ul.

Ascult mult rock, rap etc. din ziua de astăzi dar niciodată nu va fi ca în trecut, când era chiar apreciat.

2 răspunsuri:
| Aslam a răspuns:

Hip hop-ul si rock-ul. happy

| madisperanumeledeutilizator a răspuns:

Fiecare gen este adevarat pentru cel care il asculta.
De exp eu pot spune ca hip hop -ul este adevarat pentru ca versurile sunt exact cum este si in realitate adica se spune totul pe fata fara cenzura in mare parte.
Altuia ii place muzica clasica si poate spune ca aceasta este o muzica adevarata pentru ca este ascultata in mare parte de familii instarite, cosiderate educate etc.