| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum ați comenta următoarele versuri:

"Omule, deschide ochii
Tu lași sufletul să piară
Nu e vina Cerului
Ca îți dă ura pe-afară
Râurile noastre toate
N-ar putea nicicând să spele
Mâna omului ce-arată
Cu degetul către stele"?

Ce credeți că vrea să spună cu:
"Nu e vina Cerului
Că îți dă ura pe afară"?

Și cu
"Râurile noastre toate
N-ar putea nicând să spele
Mâna omului ce arată
Cu degetul către stele."?

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Ținând cont ca f Charm crede destul de mult în Biserica și Dumnezeu, probabil se refera la faptul ca nu e vina lui Dumnezeu ca omul este rău. Și la a doua parte ca e mai ușor sa arunci cu noroi ( denigreze) un om muncitor decat sa îți vezi de treaba ta.

| anonim_4396 explică (pentru sweetys):

Melodia o cântă Feli dar apreciez răspunsul tău, și dat fiind că nu a mai venit nimeni cu un răspuns, îti voi acorda tie funda. happy

| sweetys a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie îmi suna în cap piesa pe vocea lui f Charm? și chiar suna bine

3 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Cred că Versurile se referă, la căderea in pacat atunci când te domină sentimentul de ură față de aproapele tău. Biblia spune clar că noi oameni suntem făcuți din chipul si asemănarea lui Dumnezeu, dar asta nu însemnă că și ura face parte din el. Trebuie sa îți iubești aproapele. Asa că, Să urăsti este un păcat foarte mare pe care oamenii il comit neîncetat.