| anonim_4396 a întrebat:

Vreau foarte mult sa devin cantareata, dar am numai 12 ani.

Răspuns Câştigător
| Aphrodita a răspuns:

Cica"te iei dupa miley?" laughing)) doamne...de parca miley este singura cantareata de pe planeta asta. daca cineva are voce buna si doreste sa devina cantaret asta nu inseamna ca se ia dupa miley laughing
sunt atatia copii care au o voce extraordinara dar nu toata lumea are oportunitatea de a devenii cantaret renumit sad pacat de atatea talente.cand le vad pe mimozele astea, mai ales unele cantarete romance, care apar peste noapte vedete si nici macar nu au voce...doamne ce ma oftik.
acum, pentru intrebarea ta...
-canta in fiecare zi pentru a-ti "antrena" vocea
-baga-te in corul scolii daca exista unul(daca nu exista poti propune ideea asta la scoala sau te bagi in alte trupe muzicale si coruri particulare-poti incerca la sala palatului/palatul copiilorhee hee )
-daca profesoara ta de muzica are voce si esti apropiata de ea o poti ruga sa exerseze cu tine dupa programul scolar daca are timp(unele profesore de muzica au cantat si ele la vremea lor laughing )
-te poti duce sa iei cursuri de canto
-poti pune pe youtube sau alte site-uri dedicate talentelor filmulete sau inregistrari cu tine cantand, poate te remarca cineva happy

-dupa ce ai vocea cat de cat lucrata, urmatorul pas este de a te inscrie la diverse concursuri de muzica.incet,incet poate te mai remarca cineva si de exemplu compune o piesa pentru tine
-apoi ajungi la concursuri mai mari si mai importante happy
-de la concursuri castigi experienta si poate ajungi la tvhee hee la emisiuni pentru copii sau invitata chiar la emisiuni cu adulti
-de la tv poate te mai vede un compozitorlaughing poate unul mai renumit...
-dupa ce deja ai vocea ceva pregatita, ai ceva experienta, si incepi sa devii populara pune pe youtube filmuletele cu aparitiile tv care le-ai avut sau noile tale cantece daca vei avea(iti poti chiar creea un blog in care pui biografia ta, poze, filmulete etc)
-si tot asa pana vei avea o voce buna, un palmares bun, si incepi sa devii cunoscuta...de acolo te mai vede ala, de acolo, ala si tot asa(si in acest fel ai si relatiiwinking ) poate chiar vei ajunge la nivel international laughing)

ti-am dat cateva modalitati si sfaturi pe care le poti pune in aplicare pentru a deveni cantareata(cantareata nu inseamna sa devii acum fenomn ca justin bieber laughing dar nici un nei-ca-nimeni)
nu uita ca trebuie sa fii ambitioasa, puternica, sa nu te dai batuta, sa nu fii afectata de orice lucru mai rau(chiar si cantaretii de succes au si ei probleme si erori in ceea ce fac) si intodeuna sa ai macar un gram de speranta in tinewinking
sper ca te-am ajutat
pa-pa happy

15 răspunsuri:
| Bacteriuță a răspuns:

Si noi ce putem sa facem? straight face
poti sa faci ca Justin Bieber[on] laughing si sa iti pui pe Utube videoclipuri cu tine cantand, poate te remarca cineva happy. ia lectii de canto, poate te recomanda undeva profesorii tongue.
mult spor, bafta, si iti doresc sa ajungi ce iti doresti sa fii! tongue

| missbee a răspuns:

Succes?

| T30D0RA a răspuns:

Te iei dupa Miley?

| Slavian a răspuns:

Daca chiar vrei sa devii profesionista in domeniul muzicii atunci nimeni nu te opreste. Fa meditatii, incearca sa impartasesti altora talentul sau dorinta ta de a fi o cantareata.
Bafta!

| ღShawtyღ a răspuns:

Pai ai putea incepe prin a invata sa canti la un instrument cum a fi pianul sau chitara sau ce iti place tie.perseverand vei reusi.bineinteles ca trebuie sa ai o voce mereu pregatita.care e cantaretul tau preferat? il poti lua ca model pentru viitoarea ta carierawinking mult succeswinking

| Lαααα a răspuns:

Daca tu chiar vrei, nu vei lasa anii sa te impiedice.happy Mult succes!kiss

| KellyGreen a răspuns:

Da si eu vreau sa fiu Madona da ce sa fac viata nu le are pe toate!
Fato usurel ca o sa ajungi ca Justin Bieber, toti oameni normali la cap il urasc si aia nebuni il adora. Vrei sa ajungi si tu asa? Sau sa devi Hannah? Mai asteapta si tu pana la 25 de ani sa te convingi ca nu ti se strica vocea si aspectul. Dar pana atunci canta la spectacole pentru copii.

| KellyGreen a răspuns:

Scuze de ultima propozitie dar tb sa canti la spectacole mici pentru a ajunge sa canti pe o scena adevarta si faza cu cei 25, pana la urma tb sa te asiguri.

| Catalion a răspuns:

Mult noroc.

| RaR a răspuns:

Trebuie sa ai talent

| Berta12 a răspuns:

Buna, pai nu e prea bun lucru sa fii cantaret(dupa parerea mea ), pentru ca toata lumea iti cere autograf si poze bla bla, dar daca chiar vrei sa devii cantareata atunci i-a lectii de muzica si du-te eventual la o scoala de muzica si nu renuntawinking. Daca asta iti e visul urmeazalwinking! Pupicikiss!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu as vrea, dar nu pot pentru ca am numai 9 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu vreau sa devin cantaret dar Miley Cyrus nu mi se pare prea ...pentru a vrea sa fi a ea laughingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceeasi varsta si imi doresc acelasi lucru ca si tine, dar cel mai bun sfat al meu este sa nu te dau batut niciodata si sa-ti urmezi visul de-a devenii o cantareata de succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si eu am 12 ani si vreau sa devin cantereata, dar eu si prietena mea am scris multe cantece si sunt forte bune si vrem sa le punem pe cd si un baiat din vecinatate stie cum si o sa ne ajute