| Deaad a întrebat:

Vreau niste trupe de rock/metal.NU imi trebuie nu metal sau trupe care toti adolescentii opariti le asculta.Cum ar fi Tokio Hotel.
Deci,daca aveti in minte numai astfel de trupe,va rog sa nu-mi raspundeti.
Vreau din toate genurile si subgenurile posibile,in afara de nu metal,core-uri(metalcore,deathcore etc) si trupele astea care le stiu:
Black sabbath,Dimmu Borgir,Led Zeppelin,Korn(da stiu,e nu metal,dar singura trupa care imi place),Children of Bodom,Rammstein,Burzum,Gorgoroth,Mayhem,Pantera,Metallic a,Megadeth,Ac Dc,Dio,Iron Maiden,Katatonia, Opeth, Gojira.Ar mai fi si altele, mult mai multe dar nu imi mai vin in minte.Trupele astea le ascult si vreau altele, cat mai multe.Ideea e ca vreau unele care nu sunt asa de cunoscute si care merita.NU vreau cunoscute, mai repet.

Răspuns Câştigător
| Sociopat a răspuns:

Tool,Altar of Plagues,Pearl Jam,Blind Guardian,Audioslave,Alice In Chains, REM, Sepultura, Stone Sour, The Who, Hurt.

Respect pentru ca asculti Gojira!

13 răspunsuri:
| xFluing a răspuns:

Eu mai stiu de Gloryhammer, Powerwolf, Dragonforce, Sabaton.

Din cate stiu eu, toate sunt power metal.

| Padurariu_Stefania-Georgiana_1994 a răspuns:

Avenged Sevenfold-ultimul lor album e foarte epic,The Bouncing Souls, Foo Fighters, Stone Sour, Slipknot, Pantera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Last fm?

| Duucu a răspuns:

Avantasia, Dragonforce, Galneryus...

| sappy a răspuns:

Cel mai bine intri aici: http://www.metalhead.ro/trupe/
si poti selecta diferite trupe si stiluri!

| Blamely a răspuns:

Deicide, Varg, Balnasar, Avantasia, Rotting Christ, Manegarm.

Răspuns utilizator avertizat
| Deaad explică (pentru TheMechanix):

Am uitat sa mentionez ca si slipknot ascult.Doar slipknot si korn din nu metal.

| Deaad explică (pentru Sociopat):

Mersi de raspuns.Stiu de pearl Jam, AIC, sepultura, stone sour, the who.Dar de restul nu am auzit si imi suna bine.Asta era genul de raspuns pe care il asteptam.
Si de Gojira am dat de cand ai postat tu un raspuns cu trupa de suflet la o intrebare.Si spuneai de o melodie Blow me away.Am ascultat-o, mi-a placut.Am luat toata discografia, mi-a palcut.

| Deaad explică (pentru Sociopat):

Si acum e printre trupele mele preferate.

| Wehrmacht a răspuns:

Vezi si:

-Judas Priest
-Helloween
-Sabaton
-Amon Amarth

| Warchild a răspuns:

WATAIN
https://www.youtube.com/watch?v=7ynpN3GfRDI
sper sa-ti placa :)