| ubitzika a întrebat:

Vreau sa devin cantareata pana acum nu am luat lectii de canto dar multa lume imi spune ca eu cant foarte frumos si am fost la cateva concursuri si am luat locul 1 de fiecare data am concurat odata cu o fata care a luat lectii de canto de 9 ani si tot eu am castigat dar nu stiu daca e bine sa particip la concursuri fara sa iau lectii pentru ca de acum imi cer si negative si parintii mei spun ca nu vor sa dea 2 milioane pe 1 negativ cand pot sa ia altceva de banii astia...sad am gasit niste cursuri gratuite si mama a spus ca ma lasa dar nu stiu ce sa fac... voi ce spuneti sa continui sa cant? sa mai particip la concursuri?

52 răspunsuri:
| gossipgirl a răspuns:

Ma mira faptul ca ai tai nu te sprijina...doar esti copilul lor.ciudata chestie...
Eu zic sa continui sa canti, sa dai acele 2 mil pe negativ, pentru ca niciodata nu se stie...maine-poimaine poate ajungi noua Andra a tariihee hee
Explica-le alor tai cu argumente solide ca vrei foarte mult sa devi o cantareata!
Si poti renunta la unele lucruri, o haina, un pantof pentru a strange acele 2 mil...Adica, renunti la ele pentru negativ!
Multa, multa bafta in tot ceea ce vei face!
BYE`

| Chuck a răspuns:

Ia lectii de canto. Du-te la o institutie specializata pe acest lucru, scoala/liceu.

Daca iti place sa canti, atunci fa-o. Daca ai talent, e pacat sa nu o faci.

Iti urez succes!

| yadora a răspuns:

Daca d-zeu te-a inzestrat cu un asa har ...de ce il risipesti aiurea? De tine depinde ce tel vrei sa urmezi... dar daca asta ti-e chemarea eu zic sa faci in asa fel incat nimic sa nu te impiedice. Poti frumos sa te zbati un pic poate iti vei gasi un mic sponsor si sa pornesti la drum. E pacat sa nu cultivi si sa nu evoluezi pana ajungi la superlativ o voce de aur.

| Jupiter a răspuns:

Daca iti place sa canti si asta e visul tau, nu te lasa! Nu te lasa descurajata de obstacole!

| emy a răspuns:

Eu cred ca esti talentata, dar, din pacate, in ziua de azi totul se face pe baza de "pile" si bani.Au fost o gramada de copii si tineri talentati care au participat la diverse concursuri televizate, insa nu i-a promovat nimeni, deoarece au au avut "pile", si nici ce sa "impinga". Incearca totusi, sa mergi la concursul "O la la" prezentat de Andra(acolo se pune pret pe versurile melodiilor, nu pe voce, dar poate ca in acest fel, cineva te va promova). Sau mergi la "Mamaia" sau la "Mamaia copiilor"(daca esti copil)! Roaga-te lui Dumnezeu sa te ajute, caci(mai ales in ziua de azi)avem mare nevoie de ajutorul Lui ca sa ne putem indeplini un vis, vis, care, in cazul tau, ar fi trebuit sa se transforme deja in realitate. Dar nu e timpul pierdut.Mult,mult succes!

| maryan_5776 a răspuns:

Poti sa iei exemplul acestei fete care a ajuns celebra datorita unor cover-uri cantate pe youtube http://www.youtube.com/watch?v=pXBHqiRcXS8, acum deja are un prim album.

| Casiana a răspuns:

Sa nu renunti la visul tau! Fi puternica si continua sa speri...Peste 10 ani, sper sa devii o cantareata faimoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde ai gasit cursuri gratuite?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok? ce tot?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Serios? eu nu am stiut de chestia asta la tine. da unde ai gasit tu asa ursuri gratis, ca este cineva care ar da si bani pentru ele. poate vb pe mess

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar vreau sa te intreb ceva personal idmeu danutza_danutza_blonda2008

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa continui la concursuri, si daca esti sigura pe propriile forte cu atat mai bine, si eu cant si nici eu nu am luat lectii de canto si am inteles ca sunt foarte scumpe.Asa ca iti urez mult succes si parintii tai ar fi trebuit sa te sprijine in aceste momente!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asta as spone :*:*:*:*sa participi daca asta e visul tau nul strica stiu cum e si eu vreau sa devi cantareata:*:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi pacat sa nu continui, parintii tai ar fi mandrii de tine daca ai devenii o cantareata talentata si eu cred ca ar trebui sa dea parintii tai 2 milioane pe negativ si iti urez succes in noua ta cariera

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Eu zic sa alegi singura ce vrei sa faci daca vrei sa canti atunci canta daca nu atunci nu economiseste bani si participa la concursuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa canti daca zici ca ai o voce frumoasa. Du-te la cursurile alea...nu merita sa pierzi ceva asa de important

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti dusa cu capul dar mult noroc oricum eu iau si o sa sterg cu tine pe jos daca te vat pe scena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce comcursuri ai fost fara prof. coord? imi zici si mie. nici eu nu fac canto dar cant binehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragutzo stiu cum e am niste parinti foarte nepasatori eu cant karaoke in fiecare zi si foarte multa lume mi-a spus si mie ca eu cant frumos doar ca eu nu am sansa ta asa ca daca nu o faci acum o sa regreti mai incolo parinti mei nici macar nu ma baga in seama si si eu imi doresc foarte mult sa merg la canto dar nu am posibilitatea asa ca fa tot ce poti si atingeti scopul nu te lasa gandeste-te ca esti cea mai buna iti urez foarte foarte enorm de mare succes

| deea9707 a răspuns:

Ia niste negative de pe net inregistreazate fa niste videoclipuri posteazale pe you tube lasa adresa de mail scris acolo(crede-ma la mine a mers) si mergi la cat mai multe concursuri dk ai voce nu o irosi. ps si strangeti bani si fa-ti si uh nijtenegatine, du-te la un studio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E tare chiar vrei sa devi cantareata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa devin cantareata dar daca nu o sa devin cantareata o sa incep sa dansez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da, din poza care o ai ezpusa cu tine pari fitoasa si mi se pare ca trebuie sa te lasi de cantat ca esti o mare lasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa iti zic eu tie vreo doua tu in primul rand nu o sa devi cantareata pentru ca esti urata ca moartea si cand te vad aia se sperie asa ca ia-ti gandul ca eu os a fiu cantareata asa ca pa cioara poti sa iti ei gandu iti zic eu de acum pa pa cioara si proasta paaaaaaaaaaaaaa cioara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una iti propun sa canti in continuare pentru ca nu se stie poate vei fi ca inna dar daca sti engleaza poti pleca in anglia si sa devi ca rihanna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este bine ceea ce tiai propus, eu zic ca este bine sa continui. si au am o voce foarte frumoasa si nu am luat niciodta lectii de canto si ma desc.foarte bine... dar si la mine este aceeasi problema...parintii nu au bani.semnat tudose simona

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as zice sa devii un star! nu te lasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca toata lumea spune ca, canti frumos eu zic sa continui tot asa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si am o voce superlove struck...toata lumea mi-a spus asta.si eu in septembrie anul acesta ma voi duce la cantolove struck.

si iti urez succes:*. roaga-i pe parintii tai sa te duca.renunta la unele lucruri si strange bani pentru negativ:*

sper sa ai noroclove struck. spune-le parintilor tai ca iti doresti asta si inseamna totul pentru tine.eu asa am facut si a merslove struck