| Ionescu_Victor_1995_u3LS a întrebat:

Vreau sa fac muzica, vreun sfat?

2 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Da: in primul rand, muzica nu se face, se canta - in cel mai "exagerat" caz, se creeaza. Ce anume vrei sa faci in domeniul muzicii?

| Ionut58282856 a răspuns:

Salut, si eu fac cat de cat si deci..depinde genul de muzica, iti trebuie instrumentalepe care sa canti, de rap \boom bap gasesti pe google gratis de la producatori. In al doilea rand canta la un microfon cat de cat decent si mix-ul sa fie facut cu mixcraft 7 sau pentru inceput cu audacity. Eu fac instrumentalele cu fl studio. Succes si aia e. Eu fac din plictiseala. Si da muzica se face, se simte sau ca mine din plictiseala si putina placere plus alte motive. Deci nu cere sfaturi ca noi o sa te incurajam dar tu nu ai nevoie de incurajari, nici eu nici nimeni, doar de cateva informatii. Daca vrei sa nu stiu ce programesau de ce mai ai tu nevoie pe acolo pe Instagram sunt ionutrotaru000