| bl3273m a întrebat:

Vreau sa fac rap, o piesa care sa dea boom'u. Stiu ca suna imposibil din prima sa iasa, dar ce sfaturi aveti voi? Lirica sa fie complexa, rapida sau un tempo special. Flow'u e natural nu ma dau dupa altii incerc sa imi creez propriu stil.
Astept pareri si/sau sfaturi

1 răspuns:
| JessJessie a răspuns:

E important sa transmiti un mesaj, incearca sa canti despre lucruri pe care le stii sau prin care ai trecut.
Dictia este esentiala, sa ai un text complex si un beat pe masura.