| erikaaaa15 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o chitara acustica, oscilez intre doua si anume Fender Squier SA-105 si Hora Reghin Standard M. Daca ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi nu ma prea pricem deoarece sunt incepatoare. Am mai cautat informatii si opinii dar vreau sa mai vad si altele.

Răspuns Câştigător
| syd a răspuns:

Chitarile Squier sunt facute in China sau Indonezia (unele electrice mai scumpe). Nu vreau sa desconsider compania respectiva, dar totusi sunt chineze. Si chitara mea acustica e chineza, dar am avut un noroc imens pentru ca e extrem de buna pentru banii pe care i-am dat pe ea. Cred ca din cauza productiei in masa nu prea sunt atenti la detalii in fabricele acelea, si de aia pot aparea diverse probleme legate de chitara pe care nu o sa le observi decat in timp. Daca ai fi dispusa sa investesti pentru Squier eu as propune sa mai pui 50 de lei si sa iei chitara romaneasca. Cel putin parerea mea e ca aici se fac cu ceva mai multa grija, dat fiind faptul ca nu se produc in numar asa mare, plus ca Hora Reghin are o anumita istorie, deci banuiesc ca poti pretinde ceva calitate de la ei. Nu vreau sa te influentez intr-o directie, eu mi-am spus doar parerea