| Bobyxx a întrebat:

Vreau sa invat sa cant la chitara, de aceea vreau sa cumpar o chitara, nu stiu ce sa cumpar, ce tipuri de chitari sunt? prima data stiam ca este chitara clasica si apoi bass-ul dar acum cautand pe net este si chitara acustica... nu stiu ce sa fac plizzz help!

1 răspuns:
| RockNbeer a răspuns:

Exista multe feluri de chitari.
Acustica, clasica, electrica, bass etc.
De exemplu bass-ul poate avea 4, 5, 6 corzi poate si mai multe, depinde ce vrei sa canti.
Uite cateva modele de chitari
http://www.mcmusic.ro/chitare/acustice
Cam tot ce e de la aria,takamine,ibanez sunt chitari bune.
Iti recomand,daca vrei sa iti cumperi o chitara, sa iei pe cineva cu tine care sa poata testa chitara inainte de a o cumpara, chitariile acustice pot avea unele defecte din fabrica, gat indoit, taste inegale etc...