| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa invat sa cant, muzica bisericeasca psaltica dar vreau cursuri pe net... imi puteti da o idee?

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.sinaxar.ro/psaltica.htm

| alinutza0408 a răspuns:

Psaltica e mult mai grea decat liniara.Nu cred ca vei putea sa inveti de pe net.Trimite-mi adresa de mail sa iti dau cartea pentru incepatori cu gramatica muzicii psaltice.Acolo ai totul de a la z cu tot cu exercitii

| Aleczsanderr a răspuns (pentru alinutza0408):

Daca sunteti amabila, doresc si eu cartea aceea! Alex_aleczs@yahoo.ro

| Mihai_Maharea_1968 a răspuns:

Cunosti macar semnele si gama psaltica :ni, pa, vu ga di ke zo ni? Ca sa stiu cum sa te ajut.

| bdl a răspuns:

Http://www.analoghion.ro/node/18
vezi daca te ajuta... e cam greu sa inveti psaltica de pe net

| Gorjanul a răspuns:

Domnul profesor Laurențiu Truță face cursuri de muzică psaltică online.
https://www.facebook.com/......726822273/

| dropdead a răspuns:

Asculta Cradle of filth sau Children of bodom.

| Ignat_Catalin_1989_DywW a răspuns:

Buna ziua

| AlimanescuRafael a răspuns:

Vreau să învăț muzică psaltică. Sunt începător. Vreau cursuri pe net. Îmi puteți da o idee?