| RaduXZ9 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de chitara electrica, trebuie sa imi iau o chitara acustica mai intai pentru a ma invata cu corzile si chestii de genu' sau pot sa imi cumpar direct chitara electrica?

Răspuns Câştigător
| presus a răspuns:

Iti recomand sa incepi pe o chitara acustica. Chitara electrica poate sa te pacaleasca, si ajungi sa faci greseli majore care vor fi ascunse, pana ce ajungi la un nivel mai mare de performanta si atunci o sa trebuiasca sa reincepi cu invatatul. Toti chitaristii mari au inceput pe acustica, si apoi au trecut pe electrica. Succes!