| Traker a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o chitara electrica ..are cineva oferte..sa fie mai ieftina.

9 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Nu doar peţul trebuie luat în calcul. Dacă-ţi iei deva,doar să fie ieftin, la început te bucuri, dar după câteva zile, când vezi că nu sună aşa cum ar trebui să sune o chitară, îţi vine s-o dai cu benzină şi să-i pui foc.
Uite aici nişte sugestii:
http://www.esound.ro/DIMAVERY-ST-203-Chitara-electrica-neagra,p-5082.html
http://www.esound.ro/......15124.html
Şi dacă vrei cu tot cu amplificator, că o să ai nevoie:
http://www.fly-music.ro/......-watt.html

Decât sa-ţi iei ceva ieftin, pe care apoi să regreţi, mai bine mai aştepţi până mai strângi un ban, dar ştii că ai ceva de calitate. Părerea mea.

| RockNbeer a răspuns:

Nu te uita la pret, strange bani si ia-ti ceva bun.
daca ai sa iti cumperi o panarama la 5 milioane si chitara o sa sune la fel cu e si pretul.
Am mai ziso si am sa o mai zic, NU HARLEY BENTON, nu va luati facaturi ca o sa bociti dupa bani aruncati degeabawinking, eu am facut greasala sa imi iau o panarama ieftina..si am regretat vreo 2-3 luni pana am strans iarasi bani sa imi iau ceva mai bun.

| Elvina a răspuns:

La 5 milioane Harley Benton. Mai ieftine nu gasesti. Bafta!

| DanyArtist a răspuns:

Salutari! te sfatuiesc sa nu iti cumperi inca chitara electrica, pentru ca sa inveti sa canti direct la ea este foarte greu, mai bine incerci sa faci rost de una acustica sau classica, daca ai prieteni care au chitare sa le ceri una acustica sau classica imprumut, sau si la profesor daca ai, pe mine ma invata un prieten, te sfatuiesc sa incepi de jos pentru ca la chitara electrica e complicat sa canti si daca ai cantat la acustica sau classica o sa iti usureze multa munca. Intre timp cat inveti sa canti la o chitara classica sau acustica strange vreo 200-300 euro sa iti iei o chitara mai buna si te sfatuiesc sa iei una noua, pentru ca alea seconhand pot avea probleme si e mai bine sa fii sigur de ea cumparand una noua.

Sper ca te-am ajutat sa nu faci o decizie gresita!

| ruafaimeen a răspuns:

Am eu una Squier Fender Strat cu 700 ron daca te intereseaza trimitem si prin curierat nr de tel. 0735778660

| ruafaimeen a răspuns:

Am eu o chitara electrica Fender Squier Strat black o dau ieftin tel. 7035778660 o trimit si prin curierat gratis

| Andronescu_Gina_1988 a răspuns:

Vand chitara electrica Fender Squire Bullet Stratocaster. Inclus Amplificator Fender Mini Twin, curea. Stare excelenta. 350 ron.

| Lefter_Cezar_1985 a răspuns:

Yamaha rgx a2 white. 1200ron