| emrys369 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o chitara electro-acustica. am nevoie de un amplificator sau o pot conecta si la boxa?

1 răspuns:
| Thunderstruck a răspuns:

O poti conecta la PC, cu un cablu cu o mufa jack de 6, 3 mm si una de 3, 5 mm. Cea de 6, 3 intra in chitara, cea de 3, 5 in intrarea de line-in a pc-ului.Desigur, calitatea sunetului nu va fi la fel de buna ca cea a unui am cu difuzor de 10 inchi, facut special pentru electroacustica, dar cel putin, va amplifica sunetul, probabil cu mici distorsiuni si latente.