| Frateleiojeacaretrageganja a întrebat:

Vreau să-mi iau un amplificator pioneer a-443, treabă e că nu am boxe, merge și dacă il conectez la laptop?

Răspuns Câştigător
| ash87 a răspuns:

Salut happy merge si fara boxe, dar poti asculta doar la casti. Pentru boxe am vazut ca distribuie 60W pe 8ohmi pe fiecare canal (stanga si dreapta). Recomandarea ar fi sa-ti iei boxe de 100W sau cel putin 80W, tot pe 8ohmi. Boxele trebuie sa poata primi mai mult decat ofera amplificatorul ca sa nu risti deteriorarea difuzoarelor.