| hellokittyalba a întrebat:

VREauU un cantec pentru chitar cu acordurile re, sol si la. urgen si

Răspuns Câştigător
| AndiNyctophilia a răspuns:

Incearca "noapte in Madagascar". Il canti asa: sol, mi,sol,mi, sol, mi, la, re. Versurile nu le stiu prea bine, iar ca sa-l faci pe mi apesi cu degetele 2 si 3(aratatorul si degetul mojlociu) pe corzile 4 si 5(corzile se numara de jos in sus), pe fretul al doilea al chitarii :-)

| hellokittyalba explică (pentru AndiNyctophilia):

Dar bataia?

| AndiNyctophilia a răspuns (pentru hellokittyalba):

Dai cu degetele pe toate corzile : jos, jos, sus, sus, jos, sus. Tu chiar habar n-ai?

| hellokittyalba explică (pentru AndiNyctophilia):

Da nu la toate cantecele bataia este la fel

| AndiNyctophilia a răspuns (pentru hellokittyalba):

La cantecul acesta bataia e asa cum ti-am spus-o Mai sus :-)