| VirtualTime a întrebat:

Ziceti-mi si mie ce parere aveti voi despre muzica rock? Si daca se poate si una despre trupa Skilletwinking.

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Rock-ul este viata mea. Nu am cuvinte sa exprim ce simt cand ascult muzica asta, doar simt ca am nevoie de rock ca de aer. Rock-ul e muzica care te atinge drept si adanc in suflet, un rocker adevarat nu se poate desparti niciodata de genul asta de muzica.
Skillet este a doua trupa in lista trupelor mele favorite. Imi plac atatea melodii de la ei: Monster, The Last Night, Awake and alive, Comatose, Hero, Believe, Lucy, Whispers in the dark, Looking for Angels.Nu ma plictisesc niciodata de melodiile astea.
Trupa mea preferata este Breaking Benjamin. Ascult mult rock, de la Skillet, Breaking Benjamin, Three Days Grace, Green Day la AC/DC, Iron Maiden, Metallica, Alice in Chains, Bon Jovi. Chiar si Pasarea Colibri, Phoenix, Holograf, IRIS. Asta e muzica romaneasca adevarata, nu Inna si Narcotic Sound straight face Eu nu inteleg, melodiile alea lovesc in timpan, nu in suflet. Ce sa simti cand le asculti? Ma rog, gusturile nu se discuta. Eu comentez doar cand se trezeste vreun destept sa zica ca rock-ul e infect si satanist. Ma rog, nu ne pasa noua de parerea altora. happy
Rock on!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GabyEminem_7200 a răspuns:

Iubesc trupa asta. Este favorita mea. Melodiile mele preferate sunt Monster, Hero, Savoiur, Last Night, Whispers in the dark, Rebirthing, Live Free or let me day, Comatose, Collide, dead Inside, Awake and Alive, Better than drugs. \m/

| DarkDream a răspuns:

Pai eu ascult rock pentru ca imi place si ma linisteste big grin la rock ai de ales o gramada de stiluri n-ai cum sa nu gasesti ceva ce sati placa pacat ca multi mai ales in Romania asculta muzica in engleza pentru ca ca le place cum suna dar ei nu stiu engleza deloc straight face pacat ca stilul rock nu este foarte extisns in Romania dar este un lucru normal din cauza profesorilor comunisti si a cocalarilor care au vazut la tv ca rockul e satanist ei ne stind engleza logic ca cred ce vad la tv sad

cat despre trupa Skillet nu sunt cel mai mare fan al lor dar nu canta rau deloc e o formatie total diferita fata de celalalte trupe rock nu neaparat in felul in care canta dar pana la urama fiecare trupa rock are ceva diferit ceva special big grin

| adutzadragutza a răspuns:

Pai mie imi plk muzicaa rok dar mai mult pop rock, dar de formatiia asta nu am auzit happy

| AndreiP98 a răspuns:

Iubesc muzica rock si mai ales Skillet...Canta prea misto. Melodiile mele preferate sunt Awake and alive, Savior si Comatose (Awake and alive si Comatose imi plac ca incep cu vioara)

| Ryuzaki a răspuns:

N-as putea trai fara, cu ea am crescut.Doar ca de 5 ani ascult numai Punk.Skillet este o trupa foarte buna, au multe melodii bune.

| WeeD a răspuns:

O poluare fonica.

| LaLa_5622 a răspuns:

Eu am ascultat rock o perioada de timp, unele melodii sunt chiar foarte frumoase, mai mult baladele.Am ascultat si skillet si imi plac destul de mult unele melodii. E ok muzica rock, gusturile nu se discuta, eu una o sustin ^_^