| Nina_Sylvia_1994 a întrebat:

28 ani
Feminin
Casnică
Copil,iubit, soacra, cumnata
București.
Eu am o fiica are 8 ani și 5 luni.
Ea nu vrea să scrie, să citească, să își facă temele, să își facă dus, ea nu vrea să facă nimic.
Are și epilepsie cu crize generalizate si are un comportament urât. Ce sa mai fac?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate vindeca.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nasol.
Bag seama, ai facut-o si nu reusesti sa o educi, sa ii dai un exemplu.

| Mosotti a răspuns:

Ce sa faci, te duci cu ea la medicul de familie, ii zici ce si cum, si el te va trimite la psiholog, ca la neurolog ai fost, ca ia tratament pentru epilepsie sa inteleg.

Sau daca are o depresie (ca poate de aia nu vrea sa faca nimic), te trimite la psihiatru.

Alta sansa nu ai. Deci fa asta cat mai repede.

| Hammurabi a răspuns:

Mergi cu ea la un psiholog, Chiar psihiatru.
Poate să aibă un comportament deviant patologic.
Mai ales că are și epilepsie.
E doar o copilă.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Și?
Dacă tu, ca mamă, nu vrei/poți să-i faci nimic, noi ce-am putea face?
Îngrijorător e că ai lăsat să se ajungă la asta. Practic copila aia nu are pic de respect pentru tine.

| Mosotti a răspuns (pentru Niciunnumedeutilizator):

Putem face sa o indrumam catre specialisti, medic de fam - psihiatru sau/si psiholog.

| adorbanii a răspuns:

Seamănă cu tine, dacă mă înjuri sper să-ți crape copilul de cancer

| 12345600 a răspuns:

Urania Cremene. Ea este un psiholog care ii invata pe parinti cum sa isi creasca copii. Si chiar functioneaza metodele ei. Ea face mereu seminarea dar eu til las aici pe urmatorul seminar pe care il va organiza, sper ca te ajuta : https://bloomanity226.lt.acemlnb.com/......nk-tracker