| anonim_4396 a întrebat:

(Aceasta intrebare este pusa si la caterinca,dar si pe bune,va rog rapsundeti corespunzator)

Am o intrebare legata de piscini publice.
Uneori cand ma duc la piscina,vad parinti cu bebelusi goi pusca (respectiv bebelusi baieti),si nu inteleg de ce,vreau si eu sa vad si bebeluse fete goale la piscini,din acelea nu am vazut,sa aiba si omul material de fap pentru cand ajunge acasa.

Dar acum vorbind serios,de ce isi duc parintii bebelusii goi pusca la piscini publice,eu personal o gasesc desgustator sa vad un bebelus gol pusca la o piscina publica,si vreau sa inteleg de ce unii parinti fac acest lucru, au probleme mintale sau? (no offense)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca acei parinti au fost la randul lor crescuti la fel si privin din niste copii care au devenit constienti inca de la varste fragede care sunt diferentele dintre fetite si baieti si bineinteles si cele dintre o femeie si un barbat. Copii respectivi nu vor mai fi curiosi si din acest motiv nu-si vor pandi parintii pe gaura cheii cand acestia intra in camera de la baie/WC, si nici cand parintii lor se retrag in dormitorul conjugal si de acolo uneori se aud sunete mai aparte. Parintii mai scolarizati, mai educati, si cu conceptii mai libertine vor explica copiilor lor mai ales daca sunt de sexe diferite, care sunt acele mici diferente care ii deosebesc intre ei. Bineinteles pentru a accepta si folosi o astfel de abordare a problemei trebuie sa nu fii si sa nu tii mult la respectarea intocmai a moralei crestine si adoctrinelor retrograde propovaduita de biserica ortodoxa. Este aproape sigur ca de "probleme mintale" de natura celor presupuse de tine "sufara" de fapt ceilalti parinti care incearca sa ascunda si sa nege realitatea, care pentru ei reprezinta un subiect taboo. big grin

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Toata lumea are probleme mentale.
Eu inca n-am vazut, dar nici n-am auzit de vreun om NORMAL. Cum este, cum arata?

| ALGator a răspuns:

Inainte se proceda asa fara probleme pentru ca era conceptia despre copiii mici ca sunt niste obiecte fara sex si fara nimic in cap. Unii parinti au mai ramas la conceptia asta. Altii pun poze cu copiii lor in posturi penibile sau imbracati penibil pe Facebook. Tot pe vremuri mai era la mare cinste poza de studio cu copilul gol pusca pus pe o blana de ceva, pe o rapire din serai. Parca nu se mai poarta totusi. Gusturi...
Propriu zis nu e niciun avantaj sa apari gol pusca. Chiar daca lumea nu e dezbracata in public, copiii stiu exact de la virste mici cum arata cineva dezbracat.

| Iuliaiulia1234 a răspuns (pentru ALGator):

Exact asa e, am si eu cateva poze asa cand eram mica happy

| BlackX0 a răspuns:

Te inteleg si pe mine ma deranjeaza. Vin la piscina sa ma relaxez nu sa-i vad lui copilu gol pusca.

| GirlAnonima20 a răspuns:

Nici eu nu inteleg de ce isi duc bebelusii goi la piscina

| Iuliaiulia1234 a răspuns (pentru GirlAnonima20):

Cred ca ii duc goi gandindu-se ca fiind mici nu au ce sa ascunda la ei, sau poate o fac ca sa se mandreasca cu frumusetea copilasilor lor. Si eu cand era baiatul meu mai micut, tot gol il duceam laughing

| Iuliaiulia1234 a răspuns:

Mie mi se pare ok. Si eu cand era baietelul meu mai mic, tot gol il scoteam, dar mai mult la umbra sa nu il arda prea mult soarele happy