| LoLoZaurusRobert a întrebat:

Am o cunostiinta, o fata de 18 ani care mi-a spus o chestie care m-a frapat astazi: ea face baie dezbracata cu fratiorul ei de 9 ani. Voua cum vi se pare chestia asta? Dau funda celui care da raspunsul cel mai bine argumentat!

Răspuns Câştigător
| BiancaNedelea a răspuns:

Poate că fratele ei e tipul de copil inocent iar e crede că nu are de ce să se rușineze. În plus sunt frați doar nu crezi că se întâmplă ceva în timp ce fac baie

35 răspunsuri:
| Diutsa98 a răspuns:

Pana la urma e fratele ei, dar totusi ai si tu intimitatea ta... Mie mi se pare asa si asa, daca tor vrea sa faca baie cu el ar putea sa puna ceva pe ea...

| MyNameIsCata a răspuns:

Foarte ciudat frate cu toate ca's frati :?
Cred ca a vrut sa faca misto de tine sau nu stiu...

| SkyPilot a răspuns:

Poate vine dintr-o familie de nudisti.

| Mayar a răspuns:

Mi se pare o porcarie. Eu cred ca face misto de tine si tu ai pus botul. Ai grija ca fetele nu-s toate sfinte. Pe alea sfinte voi nu le vedeti, D-zeu stie de ce, dar pe alea prapadite deloc le reperati! Parca aveti radar!
Asa ca vezi-ti de treaba si nu mai crede tot ce ti se spune, ca nu cred ca iti place sa fi luat de prost.

| Sociopat a răspuns:

Hot

| BiuL a răspuns:

E cam mare baietelul la 9 ani asa ca mi se pare ciudat.

| AirănMeidăn a răspuns:

Probabil ca sunt apropiati oricum sunt frati, mie nu mi se pare un lucru care sa nu fie ok. Consuma mai putina apa! Este o metoda economica!

| AdyColt a răspuns:

Wtf.

| AdyColt a răspuns:

O fi fraţi dar... e prea ciudat.

| Lupu_Andrei_1997 a răspuns:

Oameni buni, calmati-va. Ce vedeti asa rau in asta? Are 9 ani, e varsta la care incepe sa invete unele lucruri. Nu spun acum ca este total corect ceea ce face ea, dar situatiile posibile la care te gandesti tu sau urmari negative ale situatiei nu vor fi. In alta ordine de idei, nu este ceva iesit din comun, dar nici ceva normal. Mai ganditi si din alta perspectiva. Modul in care sunt percepute la noi aceste situatii este unul foarte gresit. Ganditi altfel. Uitati de la ce varste incep copii din alte tari educatia sexuala. 5 ani in Portugalia si Anglia;
6 ani in Belgia, Franta, Grecia, Irlanda, Luxemburg si Suedia;
7 ani in Cehia si Finlanda;
9 ani in Germania;
10 ani in Austria si Estonia;
11 ani in Bulgaria si Islanda;
12 ani in Danemarca, Norvegia Polonnia, Slovacia;
13 ani in Olanda;
14 ani in Spania si Italia; Sa nu dramatizam pe baza situatiei, este iesit putin din comun dar nu are ce sa dauneze copilului. big grin

| Vvistula a răspuns:

Mie nu mi se pare normal, dar am vazut familii care manaca cu aceeasi lingura, beau din acelasi pahar, mananca din aceeasi farfurie, mie si astea mi se par lucruri ciudat, dar sa faci baie cu fratele e cam deplasat, oricum e mic deci nu cred ca exista si alte intentii si daca era asa nu spunea ce face.

| Radeas1 a răspuns (pentru Lupu_Andrei_1997):

Ce e asa rau? Pentru ca, fata are 18 ani, majora, are varsta dubla decat fratele ei. Eu la 9 ani nu eram asa inocent, stiam cam prea multe lucruri despre sex la varsta mea. Nu avem de unde siti la ce se gandeste baiatul in timp ce face baie cu sora lui, mai ales ca e dezbracata. Un lucru josnic si urat.

| Lupu_Andrei_1997 a răspuns (pentru Radeas1):

Are noua ani dumnezeule. Doar pentru ca tu stiai unele lucruri asta nu inseamna ca si el le stie. Josnic? ai inteles gresit.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

De la o varsta in sus trebuie sa faca separat baie. de acum de la 9 ani in sus cred.

| GgAnett a răspuns:

Stati linistiti oameni buni, eu am 21 de ani iar fratele meu are 8. Bine, noi nu facem baie impreuna, dar el de multa ori intra peste mine sa imi mai povesteasca ceva urgent sau sta langa mine cand ma schimb de haine sau stau sub dus. Asa ii pica lui bine sa stea cu mine si sa mai povesteasca. Si consider ca nu ar trebui sa ne ascundem corpurile de copiii mai mici. Astfel ei sunt informati despre anumite lucruri(exemplu: a intrat peste mine cand imi schimbam absorbantul, si m-a intrebat ce e cu sangele si i-am explcat ca asa e la tooate femeile in fiecare luna o data, si ca e normal sa elimine sangele si m-a inteles) mi se pare ca trebuie sa fim deschisi cu copiii mici ca ei sa prinda incredere in noi si sa apeleze la noi cu orice fel de problema atat acum cat si pe viitor, fiindca aca nu suntem si ne rusinam si noi, ii crestem cu aceeasi rusine, pe de alta parte, sa fiti incuiati cu copiii duce la tot felul de anunturi in categoria de dragoste&sex. Ati vazut cate fetite de 12-13-14 ani si-au inceput viata sexuala sau se gandesc sa o faca, multe au ramas insarcinate? Eu consider ca e vina parintilor fiindca nu au o relatie suficient de deschisa si ascund unele lucruri de copiii lor. Tot ce vrea copilul sa stie, ii spunem adevarul. Eu recent i-a povestit despre cum se fac si pe unde ies copiii, si a inteles si a proomis sa nu discute cu alti coopii, fiindca mai ssunt parinti care ar ramane oripilati daca ar auzi ce stie asta micu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GgAnett):

Adica tu te-ai apucat si i-ai povestit unui copil, care abia stie sa citeasca, cum se fac copiii?
Si a propos, nu consideri ca fiecare trebuie sa aiba intimitatea lui?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Adica tu te-ai apucat si i-ai povestit unui copil, care abia stie sa citeasca, cum se fac copiii? " chiar crezi ca a inteles ceva? nici daca i-ai arata un film pentru adulti nu ar intelege ceva ( nu zic ca trebuie, dupa se intelege altele) daramite la ce i-a spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat de bulversat trebuie sa fie copilul.
La varsta asta afla ca mosu erau mami cu tati, iar asta ii spune cum se fac si pe unde ies copiii. Mi-e mila de el.

| GgAnett a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate copiii trebuie sa devina niste inculti si tampiti ca tine si sa posteze pe site daca raman insarcinate dupa ce fac baie in aceeasi vana ca tata si fratelelaughing si stai linistita, culura lui generala cuprinde mai multe decat cuprinde a ta. Si ca sa vezi stie sa citeasca de la 6 ani.

| GgAnett a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici macar nu ai idee de cat de multe inteleg copiii, atata timp ca esti sincer si deschis cu ei. Nu o sa creasca niste incuiati la minte cum te-a crescut mama ta pe tine sau pe Depress. Poate daca parintii vostri v-ar fi crescut la fel nu ati pune intrebari pe un site ci le-ati discuta deschis cu parintii vostri sau nu ar fi nevoie sa postati ca ati fi suficient de informati. loser

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GgAnett):

Esti cu mintea in 4 colturi sau ce ai fatuca? " Nu o sa creasca niste incuiati la minte cum te-a crescut mama ta pe tine sau pe Depress" mama mea a fost o femeie "open minded" dar am aflat chestiile astea de la 14 ani, dar am uitat ca exista pe aici tampiti ca tine care cred ca stiu alte persoane. ce patetici sunteti

si cu semnul ala la urma ce e? cati 15 ani ani, cat de patetic. tu aia care vorbeste cu un copil despre sex, se vede ca nu esti mai matura ca el.

| GgAnett a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca de fapt tu ai 15 ani. Tu ai impresia ca atunci cand ii explici unui copil ii zici da uite mama si tata au facut sex si asa ai aparut pe lume? laughing Ce minte bolnava ai. Te rog da-mi pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GgAnett):

Mai uita-te odata la avatarele noastre si dupa zi-mi cine e cum. pacat ca oamenii ca tine au voie sa faca copii. de la 10 ani le spuneti de sex (si da, e diferenta intre 10 si 14 15) si ei la 15 ani deja fac sex ca se cred mari maturi si experti.

"Ce minte bolnava ai" cel putin mama mea nu si-a scos tamponul in fata mea, minte bolnava si cretina ce esti. vorbesti de altii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GgAnett):

"Ai dreptate copiii trebuie sa devina niste inculti si tampiti ca tine si sa posteze pe site daca raman insarcinate dupa ce fac baie in aceeasi vana ca tata si fratele"- Si uite unde era culta rolling on the floor Vezi ca, mai nou, nu se mai spune "vana" se spune "cada".

"culura lui generala cuprinde mai multe decat cuprinde a ta. Si ca sa vezi stie sa citeasca de la 6 ani."-Pff, praf. Eu la 6 ani scriam. Lasand asta la o parte... nu ma cunosti atat de bine, habar n-ai ce cultura generala am eu.
Daca fratele tau citeste la 6 ani, tu, care esti asa matura si neincuiata, de ce ai greseli gramaticale?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GgAnett):

"Nu o sa creasca niste incuiati la minte cum te-a crescut mama ta pe tine sau pe Depress." - Exact, ar trebui sa ne invete cum te-a invatat pe tine :
" Mama, du-te sa sugi ****, nu fi proasta, se plateste bine."
"Du-te si arata-i lu' fractu *** ca trebuie sa stie, sa nu fie incuiat. De a mea s-a saturat si tactu nu e acasa."
"Vezi cum sugi ca poate ramane clientul nemultumit si nu te plateste."
"Ial pe fractu si hai sa vada si el cum l-am facut"
Cand l-au conceput pe fratele tau cred ca te-au chemat si pe tine sa asisti, in caz ca pierzi vreun detaliu sa-i spui.

"Poate daca parintii vostri v-ar fi crescut la fel nu ati pune intrebari pe un site ci le-ati discuta deschis cu parintii vostri sau nu ar fi nevoie sa postati ca ati fi suficient de informati. loser" - Sa mori tu?
Vezi ca in Romania o asa zis institutie numita "scoala". Eh, acolo, copilul invata de prin clasa a 7a anatomie. Acolo li se preda tot.

Oricum la ce sa ma astept de la o cretina cu o femeie aproape dezbracata in avatar. Nu m-as mira sa fi tu. Poate cauti clienti noi.

| GgAnett a răspuns (pentru anonim_4396):

Femeia aproape dezbracat la avatar se numeste Keira Knightley care a facut parte dintr-o camapnie unde sustinea ideea de a-ti accepta corpul asa cum este fara sa recurgi la tot felul de interventii inutile, dar cum spui la ce sa ma astpt la o cretina ca TINE. Institutia numita scoala iti lipseste tie, poate in loc de centrul de corectie la care esti, sau instituia de boli mintale ar trebui sa dai un search sa vezi si tu cum e la o scoala. Oricum din moment ce comentariul meu nu te-a privit in vreun fel, sau din moment ce raspunsul meu nu ti-a fost adresat tie in particular, cum iti permiti tu sa te bagi asa in seama cu mine? Crezi ca nu mai pot de ce ai tu de zis? Pune-te si citeste putin ca nu ti-ar strica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GgAnett):

"dar cum spui la ce sa ma astpt la o cretina ca TINE."- Spun eu ca esti cretina, spui si tu rolling on the floor)

"Institutia numita scoala iti lipseste tie, poate in loc de centrul de corectie la care esti, sau instituia de boli mintale ar trebui sa dai un search sa vezi si tu cum e la o scoala. " - Totusi poti citi fara efort raspunsurile mele fiindca nu au cuvinte prost scrise cum le ai tu.

" Oricum din moment ce comentariul meu nu te-a privit in vreun fel, sau din moment ce raspunsul meu nu ti-a fost adresat tie in particular, cum iti permiti tu sa te bagi asa in seama cu mine? " - rolling on the floor Nu trebuie sa ma inscriu la cuvant ca sa-mi spun parerea. La ce persoana proasta esti oricine iti poate vorbi. Nu-i trebuie mai mult de 3 cuvinte destepte ca sa te "incuie" si sa incepi tu cu jignirile.

"Pune-te si citeste putin ca nu ti-ar strica" - Chiar as sta sa-ti scriu toate cartile pe care le-am citit si parerea mea, dar timpul in care tu ai sta sa citesti ar fi mai de folos la supt asa ca... nu-ti scriu nimic. Dar as putea sa-i fac poza bibliotecii mele si sa-ti trimit thinking
Meh, nici asa, tot ti-ar lua timp. Si din nou, in loc sa stai sa astepti sa se incarce poza si sa te uiti la ea mai bine ai suge-o.
Cat timp ti-ai pierdut timp citind raspunsul asta, si iar, timp in care ai putea sa o sugi.

Stii ce, persoanele ca tine ar trebui sa le fie interzis accesul la internet si accesul cu publicul thinking Aa, si-ar mai trebui sa va calce in picioare ca pe niste rame, cel putin eu asa as face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GgAnett):

"Femeia aproape dezbracat la avatar se numeste Keira Knightley care a facut parte dintr-o camapnie unde sustinea ideea de a-ti accepta corpul asa cum este fara sa recurgi la tot felul de interventii inutile" - Aha, si tipul din avatarul meu e un rocker brunet cu cercel in buza si o superba voce.
Face parte dintr-o trupa foarte buna la post-hardcore si eu nu ma laud.

Plus ca felul cum priveste e cam starea mea generala, presupun ca si tipa din avatarul tau, tot asa, exprima starea ta generala. Stai, nu trebuie presupus, asta e sigur rolling on the floor Tot atat de imbracata umbli si tu, ca sa arati cum esti fara sa recurgi la operatii estetice.

| GgAnett a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu consideri ca parintii tai te-au educat? Fiindca oricine ti-ar citi comentariile ar spune exact contrariul, nu-mi pierd timpul cu tine, sincer nici comentariul cel lung nu ti l-am citit, deci ti-ai pierdut minute pretioase doar ca sa te bagi in seama, ca sa-si faca oamenii din jur o impresie "misto" despre tine, sa vada lumea ce tupeu ai tu si ce papagal ai din spatele ecranului. Fata in fata nu ai putea sa scoti nici 2 cuvinte. Si scuza-ma dar nu consider ca poza ta de avatar trebuie sa reflecte starea de spirit, daca ai o vaca la avatar inseamna ca te simti o vaca? Ei, daca tu te simti a middleaged man, care baga la heroina de fiecare data cand urca pe scena, felicitari. You really made your point, btw I really don't care if you keep insulting me or attacking me with your pointless comments. Have a nice life Loser. I will pray for your soul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Lupu_Andrei_1997):

"Uitati de la ce varste incep copii din alte tari educatia sexuala. 5 ani in Portugalia si Anglia;
6 ani in Belgia, Franta, Grecia, Irlanda, Luxemburg si Suedia;
7 ani in Cehia si Finlanda;
9 ani in Germania;
10 ani in Austria si Estonia;
11 ani in Bulgaria si Islanda;
12 ani in Danemarca, Norvegia Polonnia, Slovacia;
13 ani in Olanda;
14 ani in Spania si Italia; Sa nu dramatizam pe baza situatiei, este iesit putin din comun dar nu are ce sa dauneze copilului." - Aha, sa-mi dai si mie articolul de unde ai citit.
Astea-s niste aberatii ce spui tu.
I-auzi, cica nu-i dauneaza.