| Pisimiau a întrebat:

Am o întrebare... Tata trebuie sa se ducă la ședința la sora mea și diriginta ei e profa mea de mate. M-am înscris la olimpiada dar am renunțat și nu i-am zis lui tata...ce sa fac?
Mă tem că va afla de la doamna de mate...

Răspuns Câştigător
| francut a răspuns:

Minciuna are picioare scurte.
Va afla. Mai bine spune-i tu, cu motivul care te-a facut sa renunti.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Crezi ca e asa revoltata sa se apuce sa-i spuna? Nu stiu ce sa zic. Asteapta sa vezi daca vine si te intreaba si explica-i atunci ce si cum. Poate totusi nu afla.