| Madutzza98 a întrebat:

Bebelușa mea de 2 saptamani vomita în jet imediat dupa masa, si pe gura si pe nas ????. Din ce cauza? Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

S-o duci la medic lol ce fel de mama sta si intreaba pe un forum de neavizati in loc sa duca copilul la medic

| sierra1 a răspuns:

Lasă site-ul și mergeți la medic. E prea sensibilă problema să-și dea cu părerea diferiți necunoscuți

| Laura927 a răspuns:

Toti bebeii vomita, stai linistita. unii mai mult altii mai putin.
oricum mergi la pediatru cu ea, probabil vei fi nevoita sa schimbi formula daca ii dai formula sau daca ii dai piept trebuie sa iti schibi tu alimentatia.
Eu sunt mama si fetita mea am avut noroc cu ea ca nu vomita aproape deloc dupa masa, in schimb mama imi povestea ca eu vomitam tot laptele dupa ce mancam la fel ca si sora mea.
Vomitatul la bebe e ceva comun, nu poti face prea mult ..ma gandesc ca nu mananca mai mult de 50ml fiind asa mica.
ca sa ii calmeze stomacelul poti sa ii dai ceaiuri speciale de bebe, eu ii luam fetitei mele unul gata preparat, nu mai stiu din ce era.
Vomitatul la bebe nu e ca la noi asa grav, insa trebuie sa ii dai din nou portia de lapte altfel ramane flamanda si plange.